Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788396030016
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: umcs

Książka ta jest ważną pomocą dla dzieci uczących się języka polskiego jako odziedziczonego w różnych krajach, często z dala od kraju ojczystego ich przodków. Dzięki temu podręcznik świetnie wpisuje się w program współpracy z Polonią i Polakami i stanowi element wzmacniania polskości w najmłodszym pokoleniu Polonusów. Dr Agnieszka Trześniewska-Nowak - glottodydaktyk i literaturoznawczyni, mająca duże doświadczenie w nauczaniu dzieci polonijnych, przygotowała książkę w sposób profesjonalny, a jednocześnie atrakcyjny i gwarantujący sukces metodyczny. Ogromną zaletą książki jest piękna i bogata szata graficzna z atrakcyjnymi, nie tylko dla dzieci, ilustracjami.

Z recenzji prof. dr hab. Anny Dunin-Dudkowskiej

Ważną zaletą recenzowanej antologii jest to, że autorce udało się stworzyć most między tradycją a nowoczesnością. Skarby myśli pedagogicznej XIX i początku XX wieku - wiersze Stanisława Jachowicza, Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy, Aleksandra Fredry, Ignacego Krasickiego, Józefa Czechowicza zaopatrzone zostały w pytania i zadania zrozumiałe, potrzebne i interesujące dla współczesnego dziecka. Podręcznik koncentruje się wokół różnych tematów - człowiek, rodzina, mieszkanie, edukacja, praca, transport, higiena, zdrowie, środowisko naturalne, państwo i społeczeństwo. Praca z książką obejmuje zarówno ćwiczenia ustne, jak i pisemne i daje także swobodę dla kreatywności.

Z recenzji prof. Ally Kozhonowej

Darmowe publikacje do nauki języka polskiego jako obcego dostępne przy zamówieniu publikacji płatnych (minimalna wartość koszyka 5 zł).

Szczegóły treści cyfrowej

 • ISBN: 

  978-83-960300-1-6

 • Autorzy: 

  Agnieszka Trześniewska-Nowak

 • Liczba stron: 

  15

 • Rok wydania: 

  2020

 • Numer wydania: 

  1

 • Seria: 

  Polski z Kulturą

 • Język publikacji: 

  polski

 • Format pliku: 

  PDF

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...