Wczytuję dane...

Certyfikacja

Certyfikat z języka polskiego jako obcego

Na tej stronie znajdą Państwo publikacje przydatne w przygotowaniu się do egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Wszystkich zdającym życzymy powodzenia na egzaminach.

Egzaminy certyfikacyjne, potwierdzające znajomość języka polskiego, są organizowane od 2004 roku. Stanowią jedyne oficjalne potwierdzenie biegłości językowej w Polsce. Najczęściej ubiegają się o nie osoby chcące podjąć pracę lub studia w Polsce, a także cudzoziemcy planujący złożenie wniosku o nadanie obywatelstwa polskiego. Najwięcej osób zdaje egzamin certyfikatowy dla poziomu B1. 

Z roku na rok popularność egzaminów certyfikatowych stale rośnie. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba zdających najbardziej popularny egzamin (B1) wzrosła siedmiokrotnie!

Terminy egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego w 2023 roku

Na rok 2023 zaplanowano 4 sesje egzaminacyjne. Egzaminy z języka polskiego jako obcego odbędą się w następujących terminach i na określonych poziomach biegłości językowej:

  • 5-6 lutego 2023 r. (niedziela-poniedziałek): poziom B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych;
  • 15-16 kwietnia 2023 r. (sobota-niedziela): poziomy B1 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 24-25 czerwca 2023 r(sobota-niedziela): poziomy B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 18-19 listopada 2023 r(sobota-niedziela): poziomy B1, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów