Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788367049948
Waga produktu: 0.430 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Episteme

Podręcznik Rozmawiamy po polsku został przygotowany dla osób uczących się języka polskiego jako obcego. Dzięki niemu obcokrajowcy mogą poznać zwroty, z którymi nie mają okazji się spotkać na tradycyjnym kursie języka polskiego.

Podręcznik skoncentrowany jest na leksyce, a nie gramatyce. Rozmówki w lekki, łatwy i przyjemny sposób uczą wyrażeń potrzebnych w codziennych sytuacjach. Po zrealizowaniu lekcji uczeń w naturalny sposób przyswoi dany zwrot, dzięki czemu będzie mógł swobodnie rozmawiać bez zbędnego kontrolowania poprawności gramatycznej. Książka ma piękną okładkę i rysunki ilustrujące sytuacje z dialogów libańskiego artysty Youssefa Yaacouba.

Z podręcznika można korzystać zarówno na zajęciach z lektorem, jak i - dzięki kluczowi odpowiedzi - samodzielnie.

Rozmawiamy po polsku to 100 codziennych dialogów zawierających:

 • współczesne zwroty z języka mówionego
 • słowniczek do każdego dialogu
 • ćwiczenia utrwalające i sprawdzające rozumienie tekstu
 • nagranie audio
 • klucz odpowiedzi

Ucz się samodzielnie lub z nauczycielem!


This handbook has been prepared for those interested in learning Polish as a foreign language. Thanks to our new content foreigners can acquire skills in topics they do not have the opportunity to learn during traditional Polish language courses.

The textbook focuses on vocabulary as opposed to grammar. Dialogues are constructed in a light, easy and fun way meant to teach expressions used in everyday situations. After completing each lesson, students will learn phrases in a more natural manner; this will allow students to talk freely without constantly checking grammar.

This textbook can be used both during classes with a teacher and - thanks to the answer key - independently.

Rozmawiamy po polsku includes 100 dialogues with typical, frequently used Polish phrases

 • phrases from modern Polish
 • glossaries for every dialogue
 • exercises to consolidate knowledge and check comprehension of the text
 • audio recordings
 • answer keys
 • Study by yourself or with a teacher!

Justyna Malec-Łaksa

Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskując tytuł magistra filologii polskiej ze specjalnością nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego. W ostatnich latach uczyła języka polskiego dyplomatów w Ambasadzie USA oraz w Ambasadzie Włoch, a także klientów biznesowych w warszawskich korporacjach. Obecnie jest współwłaścicielką szkoły językowej J&J Language School, gdzie ma możliwość spotykania i uczenia osób z całego świata. Bierze także udział w projektach organizowanych przez Społeczną Akademię Nauk w Warszawie, mających na celu kształcenie językowe młodzieży z terenów byłego ZSRR, a także tworzenie dla nich materiałów do samodzielnej nauki. Jest również członkiem komisji egzaminacyjnej podczas państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego.

Julia Rychlik

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim oraz glottodydaktyczne studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Jest lektorką języka polskiego jako obcego oraz prowadzi szkołę językową J&J Language School. Specjalizuje się w prowadzeniu kursów językowych w korporacjach. Miała możliwość uczenia dyrektorów i managerów największych firm na rynku polskim i zagranicznym. Ponadto pisze artykuły dotyczące nauczania i specyfiki rynku pracy dla lektorów językowych, brała udział w przygotowaniach programu i zajęć studiów podyplomowych z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego, współtworzy platformę edukacyjną dla studentów wyższych uczelni pochodzących z zagranicy, prowadzi kursy na każdym poziomie zaawansowania, zajęcia zarówno indywidualne, jak i grupowe.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Justyna Malec-Łaksa, Julia Rychlik

 • Dodatki: 

  bezpłatny dostęp do nagrań MP3

 • Rok wydania: 

  2023

 • Numer wydania: 

  2

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Poziom: 

  A1+/A2

 • Język publikacji: 

  polski

 • ISBN: 

  978-83-67049-94-8

Napisz opinię
2020-12-23 11:33:01 - Renata

Takiej książki szukałam od dawna. Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2020-12-28 15:55:54 - Giuseppe Ricci

Excellent book. This really helped push my Polish to the next level. Recommended for anyone who wants to improve their spoken polish. Tons of examples and exercises. I really loved this book.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2020-12-28 16:06:02 - Kamila

Książka okazała się świetnym prezentem dla mojego męża, który od jakiegoś już czasu uczy się języka polskiego. Ciekawe, niestandardowe dialogi wzięte z życia dodatkowo ćwiczenia po każdej lekcji. Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2021-01-17 21:28:58 - Marina Karlsson

Great book! It introduces a new teaching format where learning is fun! Useful everyday phrases is presented in different exercises that makes it easy to learn and absorb new knowledge. It takes about 10-15 min to complete one paragraph of the book, there is a translation of the words as well which makes it easy to study. I really recommend this book!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2021-02-03 09:09:30 - Pierre

świetna metoda, ciekawe słownictwo, polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2021-02-22 08:54:37 - Vicky

Perfect language book as focusing on communication! Via 100 dialogues you can learn not only a lot of words but also how to use them in real context. The structure of each part is pretty good, easy to follow the exercises. After buying this book I completed 1 dialogue per day (more or less :)) so after few months I'm definitely on higher level in Polish communication!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2021-04-27 18:13:36 - Monika

Wspaniałe uzupełnienie podstawowego podręcznika. Dialogi bardzo życiowe, zaczerpnięte z codziennych sytuacji. Serdecznie polecam, świetne na urozmaicenie lekcji ;)

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2021-04-30 11:40:08 - Patrycja

Świety podręcznik, bo nauka na podstawie dialogów jest bardzo przyjemna i pożyteczna. Ćwiczenia po każdej rozmowie utrwalają poznane słownictwo. Gorąco polecam zarówno uczącym się, jak i nauczycielom!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2021-04-30 11:44:03 - Patrycja

Świetny podręcznik, ponieważ nauka na podstawie dialogów jest bardzo przyjemna i pożyteczna. Ćwiczenia po każdej rozmowie utrwalają poznane słownictwo. Gorąco polecam zarówno nauczycielom, jak i uczącym się!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2021-05-05 14:44:50 - Elżbieta Tkaczyk

Jako nauczyciel języka polskiego jako obcego, mogę śmiało stwierdzić, że "Rozmawiamy po polsku" to pozycja na którą czekaliśmy zarówno my - nauczyciele, jak i studenci języka polskiego. Zwięzłe, krótkie i naturalne konwersacje idealnie służą do rozwijania zasobu słownictwa uczących się na poziomie A1+/A2. Studenci doceniają lekkość i naturalność formy dialogów oraz ćwiczenia utrwalające. To po prostu strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o wydanie "praktycznej" książki do ćwiczenia języka. Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...