-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.umcs
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Dlaczego Gramatyka z kulturą?
Po pierwsze, staramy się tłumaczyć gramatykę krótko, prosto i kulturalnie. Nie nadużywamy trudnych słów, uciekamy od monotonii i dbamy o atrakcyjność ćwiczeń (a dużą rolę odgrywają tu zdjęcia oraz rysunki autorstwa Katarzyny Wójcik). Po drugie, często się odwołujemy do historii i kultury Polski – w ćwiczeniach wspominamy o sławnych osobach, ważnych zabytkach, dziełach sztuki, świętach, tradycjach, znanych miejscach oraz wydarzeniach. Po trzecie, dość często mówimy też o zasadach savoir vivre’u, czyli o kodeksie dobrego wychowania, bo ważna jest nie tylko znajomość gramatyki, ale i etykiety.
Każdy z rozdziałów dotyczy określonego przypadka i odznacza się podobną (trójdzielną) strukturą. Pierwszą część stanowią ćwiczenia, których celem jest prezentacja nauczanych konstrukcji. Druga część dotyczy zasad gramatycznych – w tabelkach są przedstawiane końcówki fleksyjne, krótkiemu omówieniu podlegają zasady ich dystrybucji oraz konteksty używania danego przypadka. Ostatnią (najbardziej rozbudowaną) część rozdziałów stanowią ćwiczenia, które polegają na tworzeniu wymaganych form gramatycznych w zdaniach i tekstach. Schemat każdego rozdziału można więc ująć formułą: prezentacja - informacja – transformacja.
Publikacja jest przeznaczona dla osób, które uczą się języka polskiego na poziomie B1, a jej głównymi adresatami są rosyjsko-, białorusko- i ukraińskojęzyczni uczniowie. Dlatego też dużą uwagę poświęcamy zwłaszcza tym zagadnieniom gramatycznym, które są przedmiotem częstych interferencji popełnianych pod wpływem wschodnich języków słowiańskich. Mamy nadzieję, że Gramatyka z kulturą okaże się źródłem ciekawych i pożytecznych ćwiczeń.
Życzymy więc miłej pracy!
Spis treści
Wstęp
TO MIANOWNIK
kto? co?
U DOPEŁNIACZA
kogo? czego?
KU CELOWNIKOWI
komu? czemu?
PRZEZ BIERNIK
kogo? co?
Z NARZĘDNIKIEM
z kim? z czym?
W MIEJSCOWNIKU
o kim? o czym?
DROGI WOŁACZU!
o!
Klucz
Recenzowany podręcznik jest oryginalny, nowoczesny, atrakcyjny za względu na sposób opracowania i zawartość treściową. Spełnia postulaty współczesnej glottodydaktyki dotyczące nie tylko leksykalnego kierunkowania zagadnień gramatycznych, ale także łączenia kompetencji kulturowej z komunikacyjną. Stanowi bardzo potrzebną pozycję dydaktyczną na obecnym rynku podręczników do nauczania języka polskiego jako obcego.
Z recenzji dr hab. Agaty Małyski, prof. UMCS
Wartość publikacji podnosi jej bardzo atrakcyjna szata graficzna - wielobarwne fotografie oraz rysunki, wykonane przez Katarzynę Wójcik, nie tylko świetnie ilustrują omawiane zagadnienia, ale też w wielu przypadkach są integralną częścią zadań. Słusznie pomyślano o rozmieszczeniu materiału w taki sposób, by całościowe zagadnienia mieściły się na pojedynczych, łatwych do kopiowania stronach.
Z recenzji prof. dr hab. Doroty Brzozowskiej
Darmowe publikacje do nauki języka polskiego jako obcego dostępne przy zamówieniu publikacji płatnych (minimalna wartość koszyka 5 zł).
Szczegóły treści cyfrowej
-
ISBN:
978-83-960300-0-9
-
Autorzy:
Bartłomiej Maliszewski
-
Liczba stron:
131
-
Rok wydania:
2020
-
Numer wydania:
1
-
Poziom:
B1
-
Seria:
Polski z Kulturą
-
Język publikacji:
polski
-
Format pliku:
PDF
Chyba najlepszy podręcznik do nauki przypadków, a nie ma żadnych opinii XD
Ocena 5.00
Opinia o produkcie: | |