Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788323537229
Waga produktu: 0.538 kg
Realizacja zamówienia: 5 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN

Podręcznik rekomendowany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego w przygotowaniach do egzaminu certyfikatowego na poziomie B1.

Praca jest kolejną, zmienioną i poprawioną, wersją podręcznika z lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia, przeznaczonego głównie dla słuchaczy początkujących i średnio zaawansowanych. Zawiera 40 jednostek metodycznych poświęconych podstawowym zagadnieniom gramatyki polskiej, klucz do ćwiczeń umożliwiający studentowi samodzielną pracę z podręcznikiem oraz przykładowy test z zakresu poprawności gramatycznej (wraz z kluczem) dla poziomu B1, wzorowany pod względem technik egzaminowania i punktacji na oryginalnych zadaniach certyfikatowych.

Autorzy tego zbioru najbardziej skoncentrowali się na zagadnieniach gramatycznych i zaproponowane przez nich ćwiczenia gramatyczną są jasne i klarowne. Autorzy proponują rozmaite formy ćwiczeń gramatycznych - od zadań wyboru wielokrotnego, transformacyjnych (w częściach napisanych przez wszystkich autorów), ćwiczeń z lukami, rozsypanek, ćwiczeń leksykalnych (np. na użycie antonimów i synonimów oraz ukierunkowanych na definiowanie pojęć. Są także ćwiczenia wymagające postawienia pytania o konkretną formę gramatyczną, ułożenia zdań z podanymi wyrażeniami, wymagające wykonania dwóch operacji - wyboru czasownika i wstawienia go do zdania w odpowiedniej formie.

Każda jednostka metodyczna składa się z tekstu i zestawu ćwiczeń obejmującego:
1. sprawdzenie zrozumienia tekstu,
2. ćwiczenia wdrażające omawianą formę lub konstrukcję gramatyczną,
3. ćwiczenia kontrastujące ją z innymi jednostkami morfologicznymi, podobnymi pod względem formy lub funkcji,
4. ćwiczenia sprawdzające,
5. ćwiczenia leksykalne i konwersacyjne związane z tekstem.

Zamieszczone w "Wyborze" materiały mogą być wykorzystane - zależnie od potrzeb - na wszystkich etapach procesu dydaktycznego: prezentacji, wdrożenia oraz utrwalenia i kontroli przyswojenia struktur. Książka może również służyć cudzoziemcom pragnącym samodzielnie doskonalić swoją znajomość polszczyzny.

“If I Knew Polish Well…”

A handbook of the Polish language for foreigners – beginners and intermediate students. It includes 40 methodological units devoted to the basic Polish grammar issues, the key to exercises enabling the students to work with the handbook on their own, and an example test on grammatical correctness.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Anna Kiermut, Małgorzata Majewska-Meyers, Marek Gołkowski, Maria Kuc

 • Rok wydania: 

  2021

 • Numer wydania: 

  2

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  346

 • Format: 

  17 x 24

 • Poziom: 

  B1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-235-3722-9

Napisz opinię
2021-08-26 10:12:20 - Żaneta

Dużo urozmaiconych ćwiczeń gramatycznych, bardzo przydatny podręcznik dla osób przygotowujących się do egzaminu państwowego B1. Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...