Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788394693947
Waga produktu: 0.360000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Start Polish

Słowo daję! to podręcznik do nauczania słownictwa języka polskiego na poziomie podstawowym (A1). Pełni funkcję przewodnika, pokazując studentom i lektorom naturalne sposoby łatwego, szybkiego i skutecznego zapamiętywania materiału leksykalnego.

Pliki audio do pobrania ze strony wydawcy.

W tworzeniu zadań kierowano się podejściem multisensorycznym; nowe informacje przekazywane są kanałami: słuchowym, wzrokowym i kinestetycznym. Zawarte w książce techniki i metody zapamiętywania słówek są zgodne z naturalnymi mechanizmami ludzkiej pamięci, funkcjonowaniem naszego mózgu, procesami neurologicznymi i neurofizjologicznymi odpowiadającymi za akt uczenia się. Proponowane są różnorodne techniki pracy: mapy myśli, generowanie całych struktur językowych, powtarzanie, organizowanie, werbalizowanie, odsłuchiwanie i kategoryzowanie. Dzięki takiemu podejściu podręcznik ma charakter uniwersalny i może być adresowany zarówno do dorosłych, jak i do dzieci w wieku szkolnym i co najważniejsze – do osób pochodzących z różnych kręgów kulturowych.

Podręcznik Słowo daję! jest doskonałą pomocą przy wprowadzaniu nowego materiału leksykalnego na lekcji w ramach regularnego kursu, a także przy samodzielnej nauce w domu.

SPIS TREŚCI:
1. Coś w tym stylu, czyli UBRANIA
2. Diabeł tkwi w szczegółach, czyli AKCESORIA
3. Mam to w małym palcu, czyli CIAŁO
4. Moja silna wola, czyli SIŁOWNIA
5. Głodnemu chleb na myśli, czyli JEDZENIE
6. Coś na ząb, czyli GASTRONOMIA
7. Ni z gruszki, ni z pietruszki, czyli OWOCE i WARZYWA
8. Podróże kształcą, czyli TRANSPORT
9. Bez pracy nie ma kołaczy, czyli PRACA I SZKOŁA
10. Wszystkie drogi prowadzą do…, czyli MIASTO
11. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, czyli DOM
12. Rodzina to podstawa, czyli RODZINA
Fiszki
Plansze

Anna Kowalczuk - absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studium Podyplomowego Nauczania Języka Polskiego jako Obcego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, autorka aplikacji do kursów e-learningowyh i artykułów z zakresu gramatyki języka polskiego. Nauczaniem języka polskiego jako obcego zajmuje się od 2004 roku.


Słowo daję! Ćwiczenia leksykalne z języka polskiego jako obcego na poziomie A1 Anny Kowalczuk - recenzja Aleksandry Święckiej z Kwartalnika Polonicum 33/2019 - przeczytaj recenzję na naszym Blogu >>>

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Anna Kowalczuk

 • Dodatki: 

  bezpłatny dostęp do nagrań MP3

 • Rok wydania: 

  2019

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  80, 8 tablic

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • Poziom: 

  A1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-946939-4-7

Napisz opinię
2021-10-13 14:48:53 - Teresa

Podręcznik Słowo daję to godna polecenia propozycja dla studentów początkujących, jak i tych zaawansowanych, którzy chcieliby uporządkować swój zasób leksykalny. Sprawdzi się świetnie w pracy z dziećmi, dzięki bardzo pomysłowym ćwiczeniom wykorzystującym różne zmysły. Jest też idealny dla dorosłych, gdyż odpręża poprzez niestandardową formę, a jednocześnie stymuluje do przyjemnej pracy. Z pewnością zaciekawi wszystkich zainteresowanych nauczaniem i nauką języka polskiego jako obcego.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...