Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788394525804
Waga produktu: 0.522 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: avalon

"Po polsku po Polsce" to pierwszy podręcznik do zintegrowanego nauczania języka i kultury polskiej dla początkujących. "Nowoczesny, wciągający, pełen nieszablonowych pomysłów" - to tylko niektóre z ocen odbiorców, którzy, jak twierdzą, dzięki tej publikacji mają jeszcze większy apetyt na Polskę.

Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami MP3, dodatkowo za pomocą kodów QR można uzyskać dostęp do interaktywnej części podręcznika z ćwiczeniami i nagraniami. 

Spośród dostępnych na rynku pozycji wyróżnia go przyjazny sposób prezentacji ważnych zagadnień językowych, które - zgrabnie wplecione w podróż po Polsce – przyswajane są wraz z treściami kulturowo-krajoznawczymi jakby mimochodem, stając się jedną z atrakcji tej wędrówki.

Ucząc się z podręcznika "Po polsku po Polsce" towarzyszymy polsko-włoskiej rodzinie. Państwo Rossini odwiedzają wszystkie regiony Polski – poznają ich historię, dorobek kulturowy, walory turystyczne oraz najnowsze osiągnięcia. Odwiedzają także swoją rodzinę, odświeżają stare znajomości i nawiązują nowe relacje, a wszystko to dzieje się we współczesnej Polsce, poznawanej poprzez język, jakim mówią dziś Polacy.

Najmłodszy członek rodziny, jedenastoletnia Emilka, wciąż zapisuje w swoim słowniczku słowa, które są dla niej nowe. Jest ona postacią, z którą mogą identyfikować się najmłodsi odbiorcy podręcznika. Młodzież odnajdzie swych reprezentantów w postaciach Julki, która z pasją dokumentuje podróż, oraz jej brata Antka, który prowadzi swój alternatywny słownik, notując w nim wyrazy i zwroty używane przez rówieśników. Do dorosłych odbiorców powinny przemawiać postacie mamy - Polki, która przewodniczy rodzinie w tej podróży, oraz taty, który pragnie lepiej poznać kraj żony. Postacie te reprezentują szeroki krąg odbiorców: są nimi obcokrajowcy uczący się języka polskiego, osoby polskiego pochodzenia na stałe przebywające za granicą oraz dzieci cudzoziemców uczące się w polskich szkołach.

Książka ma szesnaście rozdziałów, a każdy z nich to wędrówka przez jedno województwo. Podróż po nim rozpoczynamy od zapoznania się z mapą kulturową regionu oraz celami nauczania realizowanymi w danej jednostce. Kody QR odsyłają do platformy internetowej „Po polsku po Polsce”, na której uczący się znajdą wiele interaktywnych zadań. Dostęp do platformy jest bezpłatny, co bez wątpienia stanowi ogromną zaletę tej propozycji dydaktycznej.

Pracę z podręcznikiem ułatwia graficzne opracowanie materiału – tło, na którym zamieszczone są prezentacje gramatyczne, słowniczki oraz układ treści nauczania. Skuteczne poruszanie się po podręczniku umożliwiają ikonki informujące, jaką sprawność doskonali dane ćwiczenie, a także numery ścieżek dźwiękowych przy każdym z ćwiczeń, odsyłające do nagrań na dołączonej do podręcznika płycie.

Tym, co z pewnością przykuje uwagę odbiorców, są ilustracje, które doskonale wpasowują się w styl podręcznika. Pełnią one funkcję dydaktyczną, przedstawiają atrakcje turystyczne i zjawiska kulturowe związane z danym regionem, stanowią tło podróży oraz prezentują sytuacje z życia rodziny Rossinich. Uczą, bawią i cieszą oko, a jednocześnie wspomagają proces dydaktyczny.

Ogromną zaletą książki są zamieszczone na końcu: kompendium gramatyczne napisane przystępnym językiem, klucz do zadań oraz transkrypcje nagrań. W ten sposób odbiorca otrzymuje komplet materiałów, dzięki którym może również samodzielnie uczyć się języka polskiego.

Spis treści

1. Mazowieckie. Witamy w Polsce

2. Warmińsko-mazurskie. Zwiedzamy Mazury

3. Pomorskie. Smaczne Pomorze

4. Zachodniopomorskie. Odpoczywamy nad morzem!

5. Lubuskie. Odwiedziny u dziadków!

6. Wielkopolskie. Lubię szkolę, ale nie lubię matematyki!

7. Kujawsko-pomorskie. Przepraszam, jak dojść do hotelu "Copernicus"?

8. Łódzkie. Kim będziesz. Planujemy!

9. Dolnośląskie. Weekend atrakcji

10. Opolskie. Która jest godzina?

11. Śląskie. Jak się czujesz?

12. Świętokrzyskie. Ale piękny dom!

13. Podlaskie. W lesie, na łące, nad jeziorem

14. Lubelskie. Na sportowo

15. Podkarpackie. Rowerem czy kajakiem? Góry czy jezioro?

16. Małopolskie. Nareszcie w Krakowie.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Adriana Prizel-Kania, Dominika Bucko, Katarzyna Sowa, Urszula Majcher-Legawiec

 • Dodatkowe nośniki danych: 

  CD MP3

 • Ilość nośników: 

  1

 • Dodatki: 

  bezpłatny dostęp do interaktywnej wersji podręcznika wraz z nagraniami

 • Rok wydania: 

  2016

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  200

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • Poziom: 

  A1-A2

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-945258-0-4

Napisz opinię
2021-12-01 16:29:21 - Adam

Książka podzielona jest na regiony, tak więc oprócz nauki języka polskiego książka zapozna uczniów z Polską geografią i kulturą. Bardzo ciekawy i przemyślany projekt. Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...