Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788367188630
Waga produktu: 0.310 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN

Książka składa się z 14 lekcji prezentujących najważniejsze informacje o Polsce – jej historii, mieszkańcach, krajobrazie i kulturze. Znajdziemy tutaj ćwiczenia wspomagające utrwalanie pojęć, a także zadania zachęcające do poszerzania wiedzy. W tej części serii autorka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodego pokolenia, proponując wiele zadań wymagających pracy z Internetem.

Publikacja autorstwa Edyty Gałat to kolejna pomoc dydaktyczna będąca wynikiem wieloletniej pracy z grupami początkującymi w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej.

Wstęp

Podręcznik Wiedza o Polsce - Skrypt dla obcokrajowców, poziom A2+/B1 jest wynikiem wieloletniej pracy z grupami słuchaczy na wszystkich poziomach nauczania języka polskiego jako obcego w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej. Zajęcia z wiedzy o Polsce odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut.

W podręczniku znajduje się czternaście lekcji, w tym lekcja powtórzeniowa To już wiesz, oraz gra. Jednostka lekcyjna jest przeznaczona na trzy lub cztery spotkania ze studentami. Podręcznik kierowany jest do studentów kursu rocznego na poziomie A2+/B1. Praca nad poruszanymi w nim zagadnieniami powinna przebiegać pod kontrolą nauczyciela.

Nieodłączną część zajęć dotyczących wiedzy o Polsce stanowią: program wyjść do muzeów, lekcje muzealne organizowane przez Muzeum Narodowe w Krakowie, wycieczki fakultatywne, gra terenowa, prezentacje studentów, testy sprawdzające. Ponadto każdej jednostce lekcyjnej mogą towarzyszyć prezentacje multimedialne stworzone przez prowadzącego zajęcia.

Skrypt powstał na podstawie podręczników do szkół średnich, słowników języka polskiego, a także materiału zaczerpniętego z Internetu: www.gov.pl, https://biblioteka.womczest.edu.pl, www.historiasztuki.com.pl, www.portalwiedzy.onet.pl, www.wikipedia.pl i inne (zobacz: Bibliografia). Większość lekcji zawiera zadania opierające się na informacjach z Internetu. Definicje pochodzą z podręczników akademickich, encyklopedii i słowników języka polskiego (zobacz: Bibliografia); na potrzeby tego skryptu zostały one przeredagowane przez autorkę. Wszystkie ilustracje pochodzą z podanych źródeł internetowych i zostały opublikowane zgodnie z odpowiednią licencją Creative Commons lub są własnością autorki.

Zadania w podręczniku często wymagają od uczącego się korzystania z Internetu i przygotowywania prezentacji na dany temat. Służą one kształtowaniu umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji oraz ich selekcji.

Spis treści

Wstęp
Wykaz skrótów
Lekcja 1. Polska, informacje ogólne
Lekcja 2. Regiony historyczne i etnograficzne Polski
Lekcja 3. Historia Polski
Lekcja 4. Grupy etniczne w Polsce
Lekcja 5. Polonia i Polacy na świecie
Lekcja 6. Ustrój polityczny Rzeczypospolitej Polskiej
Lekcja 7. Święta, zwyczaje i obyczaje
Lekcja 8. Polscy nobliści, znani Polacy,celebryci
Lekcja 9. Film/teatr
Lekcja 10. Obiekty historyczne z listy światowego dziedzictwa UNESCO, parki narodowe
Lekcja 11. Ciekawe, mniej znane miejsca w Polsce
Lekcja 12. Gospodarka Polski
Lekcja 13. Infrastruktura transportu w Polsce
Lekcja 14. To już wiesz!
Notatki
Gra
Bibliografia

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Edyta Gałat

 • Rok wydania: 

  2023

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Format: 

  21 x 29,7

 • Poziom: 

  A1+/B1

 • Język publikacji: 

  polski

 • ISBN: 

  978-83-67188-63-0

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...