Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788367188463
Waga produktu: 0.320 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN

Podręcznik Architektura - język specjalistyczny. Skrypt dla obcokrajowców, poziom A2+/B1 jest wynikiem wieloletniej pracy z grupami początkującymi w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej. W przypadku poziomów A1, A2 zajęcia ze słownictwa specjalistycznego rozpoczynają sic w drugim semestrze Kurs słownictwa specjalistycznego liczy 60 godzin zajęć - dwa spotkania tygodniowo, każde po 90 minut.

W podręczniku znajduje się osiem lekcji. Jednostka lekcyjna jest przeznaczona na cztery spotkania ze studentami. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów kursu rocznego na poziomie A2+/B1.

Nieodłączną część zajęć ze słownictwa specjalistycznego stanowią: program wyjść do muzeów, lekcje muzealne organizowane przez Muzeum Narodowe w Krakowie oraz wyjścia terenowe (Droga Królewska, Nowa Huta, gra terenowa), prezentacje studentów, egzamin połówkowy i końcowy.

Skrypt jest oparty na podręcznikach akademickich, podręcznikach do gimnazjum, słownikach języka polskiego (por. Bibliografia), a także na materiale zaczerpniętym z Internetu: www.historiasztuki.com.pl, www.portalwiedzy.onet.pl, www.wikipedia.pl. Definicje pochodzą z podręczników akademickich, encyklopedii i słowników języka polskiego (por. Bibliografia); na potrzeby tego skryptu zostały przeredagowane przez autorkę. Fotografie znajdujące sic w skrypcie są własnością autorki bądź pochodzą ze stron www.pixabay.com lub www.wikipedia.pl.

W podręczniku znalazły sic także ćwiczenia, które mona znaleźć na platformie e-iearningowej Politechniki Krakowskiej. Ćwiczenia koncentrują sic szczególnie na powtarzaniu materiału omawianego podczas lekcji i są uzupełnieniem zagadnień zawartych na platformie oraz w autorskich prezentacjach multimedialnych stworzonych przez autorkę dp każdej jednostki lekcyjnej.

Spis treści

Wstęp
Podstawowe terminy
Prehistoria na ziemiach dzisiejszej Polski
Antyk
Średniowiecze
Renesans
Barok
Oświecenie
Romantyzm
Czasy współczesne
Słynni architekci
Ćwiczenia wdrażające
Przykładowy egzamin końcowy
Notatki
Gra
Bibliografia

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Edyta Gałat

 • Rok wydania: 

  2023

 • Numer wydania: 

  3 poprawione i uzupełnione

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  115

 • Format: 

  21 x 29,7

 • Poziom: 

  A2+/B1

 • Język publikacji: 

  polski

 • ISBN: 

  978-83-7242-689-5

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...