Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788394525828
Waga produktu: 0.360000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: avalon

Książka ma służyć cudzoziemcom, którzy pragną lepiej poznać Polskę i jej kulturę dzięki literaturze, a znają język na poziomie co najmniej B.1.2. To podręcznik pomocniczy, więc nauczyciel może wykorzystywać zaproponowane teksty oraz zadania w dowolnym momencie. Każdy rozdział kończą zadania zachęcające uczących się, aby dokonywali porównań kulturowych i dzięki temu lepiej poznali samych siebie oraz kulturę, z którą się identyfikują oraz tę, którą właśnie poznają.

Tamara Czerkies pracuje na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Katedrze Nauczania Języka Polskiego Jako Obcego i Drugiego. Tytuł doktora nauk humanistycznych uzyskała w 2011 roku. W latach 2005/2007 pracowała w Uniwersytecie Trinity College w Dublinie, gdzie prowadziła wykłady z literatury i kultury polskiej oraz nauczała języka polskiego jako języka obcego. Od września 2014 roku do sierpnia 2016 pracowała jako profesor goszczony w Hankuk University of Foreign Studies, gdzie prowadziła wykłady i nauczała języka polskiego studentów koreańskich. Jest autorką monografii (2012) Tekst literacki w nauczaniu języka polskiego jako obcego (z elementami pedagogiki dyskursywnej), podręcznika do nauczania języka polskiego jako obcego pt. Bliżej tekstów oraz artykułów, które publikuje w czasopismach branżowych.

Tamara Czerkies jest propagatorką dialogicznego podejścia do nauczania literatury, w którym znaczenia zawarte w tekstach są negocjowane przez czytelników podczas lektury oraz w trakcie rozwiązywania zadań stawianych przez nauczyciela. To podejście jest z sukcesem realizowane w podręczniku. Czytanie tekstów literackich zaproponowanych przez Autorkę jest sterowane w sposób mądry, przemyślany, w zgodzie z nowoczesnymi zasadami nauczania oraz w poszanowaniu wartości zakorzenionych w rodzimych systemach kulturowych adresatów podręcznika.

(fragment recenzji Prof. dr hab. Grażyny Zarzyckiej)

Spis treści

Wstęp
Jak korzystać z książki?
Rozdział 1. "Gdyby każdy miał to samo..."
Rozdział 2. "Ty i ja - w jednym świecie światy dwa?"
Rozdział 3. "Dzieciństwo, czyli wszyscy lubią psocić"
Rozdział 4. "Jesteś, a więc musisz minąć..."
Rozdział 5. "Człowiek żyje aż do końca"
Rozdział 6. "O śmierci, ale bez przesady"
Rozdział 7. "Takich chwil się nie zapomina..."
Rozdział 8. "Trudne lekcje historii i polityki"
Klucz do zadań
Bibliografia

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Tamara Czerkies

 • Rok wydania: 

  2019

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  192

 • Format: 

  17,5 x 24,5

 • Poziom: 

  B1-C1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-945258-2-8

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...