Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788394525835
Waga produktu: 1.020 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: avalon

Seria RAZEM po polsku powstała w Instytucie Glottodydaktyki Polonistycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Koncepcja serii wpisuje się w najnowsze tendencje współczesnej dydaktyki języków obcych. "RAZEM po polsku" to całkiem nowa jakość sygnowana przez autorki projektu: Dorotę Bednarską, Joannę Machowską, Urszulę Majcher-Legawiec oraz Agnieszkę Rabiej. Koncepcję metodyczną podręczników opracowała Iwona Janowska.

To pierwsze w Polsce podręczniki do nauki języka polskiego jako obcego, opracowane zgodnie z zasadami podejścia ukierunkowanego na działanie. Ich celem jest przygotowanie językowe, komunikacyjne i społeczne do wykonywania różnego rodzaju zadań “z życia wziętych”, a także rozwijanie międzykulturowej kompetencji komunikacyjnej użytkowników języka.

Podstawą dla tych praktycznych umiejętności jest przemyślany program leksykalno-gramatyczny: czytelnie podane reguły wyjaśniające, jak działa język oraz przydatne słownictwo, adekwatne do potrzeb użytkownika na danym poziomie zaawansowania.

W podręcznikach zastosowano atrakcyjne materiały edukacyjne, które w większości powstały na podstawie tekstów autentycznych. Odpowiednio powiązane z nimi materiały graficzne i dźwiękowe dają uczącemu się możliwość poznawania języka polskiego w sposób naśladujący naturalne spotkania z ludźmi i kulturą.

Seria RAZEM po polsku zachęca do refleksji nad nową wizją nauczania języka i posługiwania się nim. Innowacyjna koncepcja serii uwzględnia podejście zadaniowe i międzykulturowe, wzmacnia autonomie uczącego się i pokazuje, że gramatyka jest obszarem do samodzielnego odkrycia, które może mieć tak analityczny, jak i intuicyjny charakter.

Podręczniki oraz towarzyszące im zeszyty ćwiczeń są adresowane do młodzieży i dorosłych uczących się języka polskiego jako obcego na poziomach A2 i B1. Na końcu każdego podręcznika zamieszczono “Test biegłości z języka polskiego jako obcego” odpowiadający standardom wymagań egzaminacyjnych w państwowych egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego.

Zobacz recenzję podręcznika RAZEM po polsku na naszym Blogu >>

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Dorota Bednarska, Joanna Machowska, Urszula Majcher-Legawiec, Agnieszka Rabiej

 • Dodatkowe nośniki danych: 

  CD MP3

 • Ilość nośników: 

  1

 • Dodatki: 

  bezpłatny dostęp do nagrań MP3

 • Rok wydania: 

  2021

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  podręcznik, s. 272, zeszyt ćwiczeń, s. 126

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • Poziom: 

  A2

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-945258-3-5

Napisz opinię
2021-11-30 23:06:52 - Joanna

Zapowiada się obiecująco, już zamówiłam i czekam na przesyłkę.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2021-12-11 17:49:36 - Anita

Już od pierwszych chwil obcowania z podręcznikiem mamy wrażenie świeżości, osią każdej lekcji jest autentyczne działanie językowe, a różnorodność zadań, jakie trzeba wykonać, jest naprawdę imponująca. W książce znajdziemy klucz, transkrypcje nagrań, vademecum gramatyczne na poziomie A2 i test biegłości na A2, odpowiadający standardom wymagań na egzaminach certyfikatowych. Jest to wymarzona sytuacja dla każdego nauczyciela języka polskiego jako obcego. Polecam ten podręcznik.

Ocena 4.00

Opinia o produkcie: 
2021-12-21 13:22:38 - Renata

W przystępnej cenie 69 zł oprócz podręcznika dostajemy również zeszyt ćwiczeń i płytę CD. W książce znajdziemy klucz, transkrypcje nagrań, vademecum gramatyczne na poziomie A2 i test biegłości na A2, odpowiadający standardom wymagań na egzaminach certyfikatowych. Jest to wymarzona sytuacja dla każdego nauczyciela języka polskiego jako obcego. Jestem zachwycona tym podręcznikiem, od kolejnego semestru będę prowadzić zajęcia z tym podręcznikiem.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...