Wczytuję dane...

Razem po polsku - pierwszy w Polsce podręcznik do jpjo w podejściu zadaniowym

Razem po polsku - pierwszy w Polsce podręcznik do jpjo w podejściu zadaniowym

"Razem po polsku" autorek: Doroty Bednarskiej, Joanny Machowskiej, Urszuli Majcher-Legawiec oraz Agnieszki Rabiej przeznaczony jest dla poziomu A2. Jest to pierwszy w Polsce podręcznik do języka polskiego jako obcego w podejściu zadaniowym. Koncepcję metodyczną podręczników opracowała Iwona Janowska.

W cenie 69 zł oprócz podręcznika dostajemy również zeszyt ćwiczeń i płytę CD. Co ważne projekt "Razem po polsku" będzie rozwijany. Już w pierwszym kwartale 2022 roku ukaże się zestaw materiałów do poziomu B1.

Po okresie stagnacji krakowski ośrodek jpjo nareszcie wydał podręcznik, który w naszej ocenie jest jednym z najnowocześniejszych podręczników językowych, które powstały w ostatnim czasie (w Polsce i na świecie). Koncepcja serii wpisuje się w najnowsze tendencje współczesnej dydaktyki języków obcych. Podręczniki dopracowane są w najmniejszym szczególe, tak po względem merytorycznym jak i graficznym. Wydaje się, że ten podręcznik wyznaczać będzie trendy w nauczaniu języka polskiego jako obcego, tak jak niegdyś robiła to seria "Hurra po polsku".

Już od pierwszych chwil obcowania z podręcznikiem mamy wrażenie świeżości, osią każdej lekcji jest autentyczne działanie językowe, a różnorodność zadań, jakie trzeba wykonać, jest naprawdę imponująca. W książce znajdziemy klucz, transkrypcje nagrań, vademecum gramatyczne na poziomie A2 i test biegłości na A2, odpowiadający standardom wymagań na egzaminach certyfikatowych. Jest to wymarzona sytuacja dla każdego nauczyciela języka polskiego jako obcego.

Zobacz przykładową lekcję podręcznika „Razem po polsku”

PRZYKŁADOWA JEDNOSTKA LEKCYJNA (PDF)

RAZEM po polsku. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie A2

W podręcznikach zastosowano atrakcyjne materiały edukacyjne, które w większości powstały na podstawie tekstów autentycznych. Odpowiednio powiązane z nimi materiały graficzne i dźwiękowe dają uczącemu się możliwość poznawania języka polskiego w sposób naśladujący naturalne spotkania z ludźmi i kulturą.

Seria RAZEM po polsku zachęca do refleksji nad nową wizją nauczania języka i posługiwania się nim. Innowacyjna koncepcja serii uwzględnia podejście zadaniowe i międzykulturowe, wzmacnia autonomie uczącego się i pokazuje, że gramatyka jest obszarem do samodzielnego odkrycia, które może mieć tak analityczny, jak i intuicyjny charakter.

Podręczniki oraz towarzyszące im zeszyty ćwiczeń są adresowane do młodzieży i dorosłych uczących się języka polskiego jako obcego na poziomach A2 i B1. Na końcu każdego podręcznika zamieszczono “Test biegłości z języka polskiego jako obcego” odpowiadający standardom wymagań egzaminacyjnych w państwowych egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego.

Zestaw książek „Razem po polsku” składający się z podręcznika, zeszytu ćwiczeń oraz płyty CD kupicie w księgarni Poltax >>