-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo C.H.Beck
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Prowadzenie postępowania cywilnego ma zapewnić ochronę prawnoprocesową nie tylko podmiotowi inicjującemu postępowanie, ale także pozostałym podmiotom uczestniczącym w tym postępowaniu, przy jednoczesnym zapewnieniu sprawności tego postępowania. Specyfika danej sprawy wymaga ustalenia na wstępie nie tylko w jakim trybie będzie rozpoznawana, w ramach jakiego postępowania procesowego (zwykłego, czy odrębnego), ale również jakiej ochrony prawnoprocesowej oczekują podmioty uczestniczące w konkretnej sprawie. Powyższy cel w procesie można osiągnąć poprzez ustalenie w ramach postępowania prowadzonego w celu przygotowania rozprawy – ponieważ na tym etapie możliwe jest podjęcie czynności ustalających, pozwalających na sprecyzowanie istoty sporu – możliwości ugodowego zakończenia sporu, zakresu czynności dowodowych (faktów spornych, przeprowadzanych środków dowodowych, ich kolejności, a przede wszystkim kosztów, jakie pojawią się w związku z ich przeprowadzeniem).
Przepisy dotyczące organizacji postępowania cywilnego, w tym posiedzenia przygotowawczego oraz planu rozprawy (wprowadzone ustawą z 4.7.2019 r., a następnie zmienione ustawą z 9.3.2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw) stosowane są przez sądy w praktyce wyjątkowo, chociaż wprowadzone zostały celem poprawy efektywności postępowania cywilnego oraz ograniczenia kosztów społecznych sporów sądowych.
W opracowaniu przedstawiona została kompleksowa analiza regulacji prawnej dotyczącej organizacji postępowania cywilnego (zawarta w przepisach art. 2051–20512 KPC), aby zachęcić do jej powszechnego stosowania. Wydanie merytorycznego rozstrzygnięcia sprawy przez sąd wymaga prawidłowego ustalenia stanu faktycznego, co jest możliwe dzięki właściwej organizacji postępowania.
Prawo
-
ISBN:
978-83-8356-044-1
-
Autorzy:
Adrian Borys, Izabella Gil, prof. UWr
-
Wysokość:
205
-
Szerokość:
145
-
Grubość:
16
-
Liczba stron:
236
-
Oprawa:
Twarda
-
Rok wydania:
2023
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Monografie Prawnicze
-
Tematyka:
Prawo
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2023-08-07