Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788324240265
Waga produktu: 0.700 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: UNIVERSITAS

Podręcznik Polski. Master level! to kolejne opracowanie dla uczących się języka polskiego jako obcego wydawane w nowo powstałej serii „Glotto-Logo”. Zostało ono napisane z myślą o studentach zagranicznych, którzy podejmują naukę na polskich uczelniach w języku angielskim, jednak codzienna komunikacja – ze względu na kilkuletni pobyt w Polsce - odbywa się w języku kraju tymczasowego zamieszkania.

[z Wprowadzenia dr hab. Anny Żurek, prof. UWr]

Uważam, że jest to opracowanie niezwykle wartościowe pod względem merytorycznym i metodycznym. Jego zaletą jest atrakcyjna forma i problematyka dostosowana do potrzeb adresata. Autorki tak zaplanowały realizację treści, by zintegrować materiał leksykalny i gramatyczny z różnymi funkcjami oraz sprawnościami językowymi.

[z recenzji dr hab. Małgorzaty Dawidziak-Kładocznej, prof. UWr]

Polski. Master level! Cz. 2 to kontynuacja podręcznika stworzonego z myślą o zagranicznych studentach (…). Część pierwsza wprowadzała leksykę i frazy niezbędne w sytuacjach komunikacyjnych w życiu codziennym. Część druga koncentruje się wokół zagadnień gramatycznych z poziomu A1 i prezentowaniu ich w sposób funkcjonalny. Zadania są tak opracowane, by od początku nauki języka oswajać uczących się z zadaniami certyfikatowymi (...). Do każdej lekcji zaproponowane jest zadanie domowe podsumowujące wprowadzony materiał oraz słowniczek. Na końcu podręcznika znajduje się lista kodów QR, które odsyłają do gier utrwalających wprowadzone w trakcie lekcji treści oraz dyktanda – również dopasowane tematycznie.

[Od Autorek]

Redaktor serii:

dr hab. Anna Żurek, prof. UWr, pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim jako badaczka i dydaktyczka, kieruje Szkołą Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców UWr, jest pomysłodawczynią serii wydawniczej „Glotto-Logo”, poświęconej zagadnieniom związanym z nauczaniem języka polskiego jako obcego, drugiego, odziedziczonego, a także z wielojęzycznością i logopedią. Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia z zakresu: teorii akwizycji języka, bilingwizmu, etykiety językowej, dydaktyki i metodyki języka polskiego jako obcego, komunikacji międzykulturowej oraz edukacji dzieci z doświadczeniem migracyjnym (w tym uchodźczym).

Autorki:

mgr Marta Gołębiowska – polonistka, glottodydaktyczka, wicedyrektorka Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się metodyką nauczania języka polskiego osób z pierwszym językiem wschodniosłowiańskim oraz problematyką interferencji językowej i kulturowej w kształceniu cudzoziemców. Autorka wielu artykułów dotyczących kształcenia językowego obcokrajowców oraz zadań testowych na państwowym egzaminie certyfikatowym z języka polskiego jako obcego. Przewodnicząca i egzaminatorka tychże egzaminów. Współautorka zestawu zadań egzaminacyjnych dla osób przygotowujących się do egzaminu państwowego na poziomie B1 pt. Testy na 4 pory roku (2022) oraz podręcznika dla uchodźców z Ukrainy Po prostu polski (2023). Miłośniczka kawy, czekolady oraz wędrówek po górach.

mgr Nina Matyba – polonistka, lektorka języka polskiego jako obcego i egzaminatorka na państwowych egzaminach certyfikatowych. Głównymi kierunkami jej zainteresowań są: metodyka nauczania języka polskiego z wykorzystaniem gier językowych oraz nowe technologie w glottodydaktyce polonistycznej. Współautorka skryptów oraz zbiorów gier dla studentów Full-Times Studies na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2015 roku zdobywa doświadczenie w uczeniu grup na różnych poziomach zaawansowania językowego oraz pochodzących z różnych krajów i kręgów kulturowych. Współautorka podręcznika dla uchodźców z Ukrainy Po prostu polski (2023). Nienawidzi mrozu, ale bardzo lubi Mroza.

Spis treści

WPROWADZENIE
OD AUTOREK
Lekcja 1 – Co lubisz robić? Czego nie lubisz robić? Hobby
Lekcja 2 – Interesuję się sportem. Mój ulubiony sport to tenis
Narzędnik (Instrumental)
Lekcja 3 – Jestem studentem
Lekcja 4 – Wczoraj nie byłem na uczelni
Czas przeszły
Lekcja 5 – Wczoraj jadłem pyszne pierogi
Czasowniki nieregularne zakończone na -eć
Lekcja 6 – W weekend mieliśmy dużo wolnego czasu
Czas przeszły – liczba mnoga
Lekcja 7 – Lubię polski żurek
Biernik (Accusative)
Lekcja 8 – Mam pytanie!
Koniugacja -m, -sz
Lekcja 9 – Lubię spać do południa
Koniugacja -ę, -isz/-ę, -ysz
Lekcja 10 – Piszę esej, a potem gotuję obiad
Koniugacja -ę, -esz
Lekcja 11 – O której wracasz do domu?
Która godzina?
O której…?
Lekcja 12 – Jaka jest dzisiaj pogoda?
Kiedy? – miesiące
Lekcja 13 – W wakacje będę długo spać
Czas przyszły
Lekcja 14 – Powtórzenie
EGZAMIN PISEMNY
JAK WYGLĄDA EGZAMIN USTNY?
TRANSKRYPCJA DYKTAND
WARTO WIEDZIEĆ
TRANSKRYPCJA NAGRAŃ
KLUCZ DO ZADAŃ
KODY QR

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Marta Gołębiowska, Nina Matyba

 • Rok wydania: 

  2024

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  128

 • Format: 

  16,5 x 24

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-242-4026-5

Polecamy także