Publikacja jest pierwszym na rynku polskim kompleksowym opracowaniem tematyki pełnomocnictwa procesowego i związanych z tą tematyką zagadnień.
Głównym celem publikacji jest opisanie natury i charakteru instytucji pełnomocnictwa procesowego, mając na uwadze specyfikę instytucji pełnomocnictwa jako instytucji prawa procesowego oraz cywilnoprawną zasadę swobody autonomii woli stron. Autorka analizuje praktyczne kwestie związane z zakresem podmiotowym i przedmiotowym pełnomocnictwa procesowego, powstaniem oraz ustaniem pełnomocnictwa, w tym dalszego pełnomocnictwa procesowego (substytucji).
Dla wzbogacenia rozważań i argumentacji prawniczej w publikacji zostały przedstawione poglądy wypracowane m.in. w literaturze niemieckiej, austriackiej i szwajcarskiej na gruncie obcych regulacji pełnomocnictwa procesowego.
Szczegółowo omówiono istotne zagadnienia, jak:
- przedstawicielstwo;
- pełnomocnictwo procesowe;
- powstanie pełnomocnictwa procesowego;
- zakres podmiotowy pełnomocnictwa procesowego;
- przedmiot pełnomocnictwa procesowego;
- ustanie pełnomocnictwa procesowego.
Książka adresowana jest przede wszystkim do adwokatów, radców prawnych, sędziów oraz prawników-praktyków, którzy działają w charakterze pełnomocników lub których kwestie poruszone w publikacji dotyczą bezpośrednio. Publikacja ma również istotne znaczenie dla studentów prawa, aplikantów oraz pracowników naukowych zainteresowanych problematyką przedstawicielstwa w prawie i postępowaniu cywilnym.
Prawo
-
ISBN:
978-83-8356-286-5
-
Autorzy:
Monika Cichorska
-
Wysokość:
220
-
Szerokość:
135
-
Grubość:
27
-
Liczba stron:
424
-
Oprawa:
Twarda
-
Rok wydania:
2024
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Instytucje Prawa Prywatnego
-
Tematyka:
Prawo
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2024-03-13