Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788324239115
Waga produktu: 1.150 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: UNIVERSITAS

Pobierz nagrania  MATERIAŁY DO POBRANIA:

[nagrania[transkrypcje] [klucz opowiedzi]

Pan Polski to nowoczesny podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie A1-A2 skupiający się na komunikacji, napisany przez bardzo doświadczone autorki: Aleksandrę Bajerską i Justynę Sochacką.

Wieloletnie doświadczenie Autorek w pracy z obcokrajowcami udowodniło, że właściwe dobranie materiałów dydaktycznych podczas pierwszych lekcji języka polskiego jest kluczowe dla całego procesu nauki. Potrzebny jest podręcznik, który jest atrakcyjny, przejrzysty, skoncentrowany na komunikacji, wygodny zarówno do pracy z nauczycielem, jak i do samodzielnej nauki, i który uczy gramatyki w praktyce.

Podręcznik Pan Polski do nauki języka polskiego jako obcego dla młodzieży i osób dorosłych oparty jest na podejściu komunikacyjnym. W związku z tym początkowe lekcje rozwijają umiejętności rozumienia i mówienia, dopiero z czasem wprowadzana jest deklinacja. Taki układ ma zapewnić początkowe „rozgadanie” uczącego się i stopniowe porządkowanie jego wiedzy gramatycznej. Ponadto materiał prezentowany w podręczniku został skonstruowany tak, by prowokować uczących się do zabierania głosu, tworzenia wypowiedzi opartych na własnych przeżyciach, dyskutowania na temat stereotypów, wchodzenia w interakcję z innymi. Podręcznik obejmuje materiał językowy z poziomów A1–A2 (zgodny z ESOKJ).

Ta pomoc dydaktyczna ma przemyślaną i logicznie uporządkowaną strukturę, która może być wykorzystywana linearnie do nauki indywidualnej (klucz odpowiedzi dostępny na stronie wydawnictwa) lub w kolejności proponowanej przez nauczyciela. Każda jednostka lekcyjna zbudowana jest według schematu, składającego się z sześciu części:

 • MÓWIMY – wprowadzenie nowej leksyki i aktywizacja uczącego się do formułowania wypowiedzi na podstawie własnych doświadczeń;
 • UCZYMY SIĘ NOWYCH SŁÓW – ćwiczenia leksykalne;
 • CZYTANIE – praca z tekstem, automatyzacja poznanej leksyki i często wprowadzenie zagadnienia gramatycznego;
 • WYJAŚNIAMY GRAMATYKĘ – zebranie i szczegółowe omówienie (tabele, przykłady) wszystkich problemów gramatycznych zaprezentowanych w lekcji;
 • ĆWICZYMY GRAMATYKĘ – ćwiczenia gramatyczne;
 • KOMUNIKUJEMY SIĘ – ćwiczenia komunikacyjne, nastawione na powtórzenie materiału gramatycznego i leksykalnego zawartego w lekcji, często poprzez wejście w interakcję z innymi uczącymi się.

Omawiany materiał dydaktyczny nie ma zeszytu ćwiczeń, gdyż rozbudowane części z ćwiczeniami gramatycznymi i leksykalnymi w wystarczającym stopniu pozwalają na utrwalenie wprowadzonego materiału.

Autorki publikacji, dr Aleksandra Bajerska, dr Justyna Sochacka, mają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego głównie dzięki pracy w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzą akademickie, roczne kursy przygotowawcze do studiów w zakresie języka polskiego ogólnego i specjalistycznego (medycznego, ekonomicznego, politechnicznego i humanistycznego), kursy komunikacyjne na poziomach od A0 do C1, zajęcia w ramach projektu ERASMUS, szkoły letnie, a także zajęcia logopedyczne. Przeprowadzają państwowe egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego oraz egzaminy międzynarodowe. Są autorkami licznych arkuszy egzaminacyjnych, materiałów dydaktycznych oraz publikacji glottodydaktycznych.

Ścieżki dźwiękowe, transkrypcje nagrań oraz klucz odpowiedzi można pobrać z naszej strony albo po zeskanowaniu kodów QR, które znajdują się na końcu podręcznika - strona 399.

Spis treści podręcznika Pan Polski

 1. Poznajemy się
 2. Rozmawiamy po polsku
 3. Wiem, co to jest. Wiem, kto to jest
 4. On jest sympatyczny
 5. Jestem obcokrajowcem
 6. Wieczorem czytam książkę
 7. Często chodzę do kina
 8. W weekend planuję odpoczywać
 9. Codziennie wstaję o szóstej
 10. To jest moja rodzina
 11. Lubię owoce
 12. Nie lubię szpinaku
 13. Chcę schudnąć!
 14. Organizuję imprezę urodzinową
 15. Co robiłeś wczoraj?
 16. Uczyłem się i się nauczyłem
 17. To jest lekarz, a to jest nauczyciel
 18. Oni są sympatyczni
 19. Umawiamy się na spotkanie
 20. Pociąg był opóźniony
 21. Jak dojść do biblioteki?
 22. Robię zakupy w centrum handlowym
 23. To jest moje miasto
 24. Będę zwiedzać miasto
 25. Pojadę na wakacje
 26. Czy w Polsce zawsze jest zimno?
 27. Jestem chory
 28. Żyj zdrowo!
 29. Urządzam nowe mieszkanie
 30. Szukam nowego mieszkania
 31. Żyję ekologicznie
 32. Pomagamy
 33. Który uniwersytet wybrać?
 34. Nie mogę znaleźć pracy

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Aleksandra Bajerska, Justyna Sochacka

 • Rok wydania: 

  2024

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  400

 • Format: 

  21 x 29,7

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-242-3911-5

Napisz opinię
2024-02-08 11:43:13 - Dorota

Jestem zachwycona książką, co prawda książka jest dość ciężka ale zawiera również ćwiczenia. Podręcznik jest dobrze rozplanowany, czytelny dla cudzoziemców. Zauważyłam, że autorki położyły nacisk na czasownik, co sprawia, że cudzoziemcy szybko opanują kompetencję mówienia. Po przejrzeniu materiału wydaje się, że przy dwóch lekcjach tygodniowo po 90 minut materiału starczy aż nadto na 3 semestry. Coś mi się wydaje, że przerzucimy się na ten podręcznik w naszej szkole.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...