Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788363268442
Waga produktu: 0.200000 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!

Z recenzji wydawniczej dr hab. Katarzyny Kłosińskiej (IJP UW):

„Przedstawiona (...) publikacja jest zbiorem dwunastu opowieści o polskich słowach, a częściowo także – zwyczajach językowych. Rozważania te mają głównie charakter historycznojęzykowy, tzn. wskazują na etymologię słów oraz ich losy w języku. Należy tu podkreślić, że autor bardzo rzetelnie odtwarza zarówno pochodzenie słowa, jak i jego zmiany znaczeniowe. Każda informacja poparta jest przywołaniem źródeł bibliograficznych, zarówno przedmiotowych, jak i podmiotowych. Wszystkie zatem dane, przywołane w książce, są dokładnie udokumentowane, co niewątpliwie świadczy o jej dużej wartości jako minidzieła naukowego.

Jednocześnie praca Na tropach form i znaczeń słów ma wielki walor popularyzatorski. Jest to zasługą przede wszystkim jasności wywodu i lekkości formy. Opowieści Marcina Maciołka trafią z powodzeniem nie tylko do specjalistów, lecz także tych miłośników polszczyzny, którzy nie zajmują się nią zawodowo”.

Marcin Maciołek, doktor nauk humanistycznych w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2009–2011 pracownik Instytutu Języka Polskiego UŚ.

Zainteresowania badawcze: zagadnienia dotyczące rozwoju zasobu leksykalnego polszczyzny współczesnej i historycznej, wpływu techniki na rozwój języka, historii i gramatyki historycznej języka polskiego oraz glottodydaktyki polonistycznej.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Marcin Maciołek

 • Rok wydania: 

  2015

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  52

 • Format: 

  19,8 x 16,2

 • Język publikacji: 

  polski

 • ISBN: 

  978-83-63268-44-2

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...