Monografia stanowi próbę ustalenia granic dozwolonej krytyki prasowej działalności osób pełniących funkcje publiczne. Temat jest niezmiennie, od wielu lat, interesujący poznawczo.
Żyjemy w świecie, w którym informacja jest towarem znacznie cenniejszym niż dobra tradycyjnie kwalifikowane do kategorii bogactw. Problematyka krytyki prasowej jest zatem szczególnie doniosła w dobie masowych form komunikacji. Praca obejmuje szereg istotnych zagadnień dotyczących m.in. konstrukcji prawa do krytyki, treści tego prawa, jak również prawa do ochrony prywatności jednostki oraz konfliktu pomiędzy wolnością prasy a ochroną prywatności. Zagadnienia te nie były dotąd przedmiotem całościowego opracowania w polskiej literaturze przedmiotu. W pracy zamieszczono bogatą dokumentację w postaci literatury przedmiotu i orzecznictwa sądowego polskiego i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
Monografia może być przydatnym źródłem wiedzy zarówno dla teoretyków prawa, jak i praktyków: sędziów, adwokatów czy radców prawnych. Polecana jest także studentom kierunków prawa i dziennikarstwa.
Prawo
-
ISBN:
978-83-8128-355-7
-
Autorzy:
Monika Nowikowska
-
Wysokość:
205
-
Szerokość:
145
-
Grubość:
27
-
Liczba stron:
397
-
Oprawa:
Twarda
-
Rok wydania:
2020
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Monografie Prawnicze
-
Tematyka:
Prawo
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2020-07-31