Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788396412300
Waga produktu: 0.510 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Start Polish

Zeszyt ćwiczeń jest uzupełnieniem podręcznika Zdaj się na polski!. Zamieszczono w nim dodatkowe zadania związane z tematami lekcji z podręcznika.

Każda lekcja rozpoczyna się ćwiczeniami leksykalnymi, częściowo utrwalającymi słownictwo z poziomu B1 i z niższych poziomów, a częściowo wprowadzającymi nowe słownictwo, umożliwiającymi budowanie rozwiniętych wypowiedzi pisemnych i ustnych.

W każdej lekcji zeszytu ćwiczeń uwzględniono również zadania gramatyczne związane z tematem lekcji oraz poświęcone wybranym zagadnieniom z niższego poziomu, które nie zostały omówione w podręczniku. Dotyczą one np. odmiany czasowników studiować, uczyć się, uczyć, móc, potrafić / umieć, musieć, potrzebować, wiedzieć, znać, zaimka swój, modulantów być może, może być, chyba, prawdopodobnie, możliwe, dopiero, tylko, liczebników głównych, zdań ze spójnikiem żeby, przymiotników i przysłówków, internacjonalizmów i ich odpowiedników, skrótów i ich użycia, a także transformacji, które często występują w module Poprawność gramatyczna egzaminów państwowych.

W zeszycie ćwiczeń znajdują się również zadania poszerzające wiedzę kulturową i prezentujące sylwetki ciekawych Polaków. Są to Maria Czubaszek, Wojciech Inglot, Andrzej Blikle, Ernest Malinowski, Wanda Rutkiewicz, Piotr Pustelnik, Simona Kossak, Adam Wajrak, Jurek Owsiak i wielu innych.

Z myślą o osobach przygotowujących się do egzaminu certyfikatowego zamieszczono też zadania graficzne utrwalające pisownię wybranych polskich liter: ą, ć, cz, dz, dź, dż, ę, f, ch, i, j, k, ł, m, n, ó, r, rz, ś, sz, ź oraz ż. Wszystkie części lekcji są opatrzone intuicyjnymi ikonkami symbolizującymi poszczególne rodzaje zadań.

Do zeszytu ćwiczeń dołączono również przykładowy egzamin na poziomie B1, który został stworzony na wzór testów udostępnionych na stronie http://certyfikatpolski.pl/. Warto go wykonać po zakończeniu nauki z podręcznikiem oraz zeszytem ćwiczeń Zdaj się na polski! i sprawdzić swoją wiedzę.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Barbara Łukaszewicz, Natalia Yaumen, Aleksandra Święcka, Piotr Garncarek

 • Dodatki: 

  przykładowy egzamin na poziomie B1

 • Rok wydania: 

  2022

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  164

 • Format: 

  21 x 29,7

 • Poziom: 

  B1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy, certyfikacja

 • ISBN: 

  978-83-964123-0-0

Napisz opinię
2022-03-23 22:21:23 - Żenia

Bardzo fajne ćwiczenia, naprawdę ciekawa książka.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2023-02-02 21:38:16 - Ola

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...