Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788395752582
Waga produktu: 0.780 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Start Polish

Kup cały komplet !

Podręcznik Zdaj się na polski! to publikacja na poziomie B1, w której uwzględniono potrzeby osób przystępujących do egzaminów państwowych. Zaprezentowano w nim typowe zadania, które składają się na następujące moduły egzaminu:

 • część pisemna:
  • rozumienie tekstów pisanych,
  • rozumienie ze słuchu,
  • poprawność gramatyczna,
 • część ustna:
  • pisanie,
  • mówienie.

Adresatami podręcznika Zdaj się na polski! są cudzoziemcy przygotowujący się do państwowego egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 dla osób dorosłych oraz uczący się języka polskiego na poziomie B1, a także lektorzy prowadzący zajęcia indywidualne i grupowe na tym poziomie. Podręcznik ten nie jest typowym zbiorem zadań egzaminacyjnych, lecz materiałem spełniającym wszelkie kryteria podręcznika kursowego, dlatego mogą z niego korzystać także ci, którzy nie planują podchodzenia do egzaminu.

Prowadzenie kursów języka polskiego i przygotowań do egzaminu na bazie podręcznika Zdaj się na polski! umożliwia naukę języka polskiego na poziomie B1 oraz uzupełnienie luk w wiedzy gramatyczno-leksykalnej z poziomów A1 i A2.

Wiele błędów popełnianych przez zdających egzamin na poziomie B1 kwalifikuje się właśnie jako te z poziomów A - widać to przede wszystkim w zadaniach z zakresu poprawności gramatycznej oraz sprawności produktywnych. W związku z tym jednym z celów podręcznika jest powtórzenie i odświeżenie materiału gramatyczno-leksykalnego, a także ugruntowanie i uporządkowanie wiedzy z trzech pierwszych poziomów zaawansowania. Podręcznik może być zarówno podstawą kursów językowych, jak i źródłem zadań uzupełniających treści z innego podręcznika.

Wszystkie zagadnienia gramatyczno-leksykalne uwzględnione w podręczniku pochodzą z oficjalnych wymagań egzaminacyjnych, czyli Standardów wymagań egzaminacyjnych2, i innych oficjalnych założeń dotyczących egzaminów, dostępnych na stronie http://certyfikatpolski.pl/. Zgodnie z nimi wybrano tematy gramatyczne i leksykalne, a także formy wypowiedzi ustnych i pisemnych najczęściej występujące na egzaminach na poziomie B1. Układ treści opracowano w taki sposób, aby kolejne lekcje różniły się od siebie, w związku z tym w podręczniku przeplatają się typy zadań na rozumienie tekstu pisanego, słuchanie, mówienie i pisanie, a także zagadnienia gramatyczne.

Również tematy leksykalne starano się rozplanować w taki sposób, by uniknąć monotonii. Polecenia do zadań przypominają te na prawdziwych egzaminach państwowych. W związku z tym zdecydowano się na formułowanie ich w sposób oficjalny. Podręcznik Zdaj się na polski! składa się z dwudziestu dwóch lekcji, których układ jest jednolity. Nie zostały one jednak rozplanowane według stopnia trudności.

Bezpłatne nagrania do podręcznika ZDAJ SIĘ NA POLSKI

Podręcznik "ZDAJ SIĘ NA POLSKI" zawiera dodatkowe materiały w postaci nagrań MP3 do zadań na rozumienie ze słuchu. W książce znajdziesz odesłania do nagrań oznaczone ikonką Zadania na rozumienie ze słuchu w podręczniku ZDAJ się na Polski. od numeru 1 do 27. Wszystkie nagrania i dodatkowe materiały pobierzesz z poniższego linku: 

Bezpłatne nagrania do podręcznika ZDAJ SIĘ NA POLSKIDOSTĘP DO BEZPŁATNYCH NAGRAŃ MP3 >>


Uzupełnieniem podręcznika jest zeszyt ćwiczeń (do kupienia oddzielnie).
Zamieszczono w nim m.in. dodatkowe zadania leksykalne umożliwiające budowanie wypowiedzi pisemnych i ustnych, a także zadania poszerzające wiedzę kulturową. W każdej lekcji zeszytu ćwiczeń uwzględniono również zadania poświęcone wybranemu zagadnieniu z niższego poziomu, które nie zostało omówione w podręczniku, a także zadania, na które zabrakło miejsca w podręczniku - przede wszystkim zadania na transformacje, które występują w module Poprawność gramatyczna egzaminów państwowych.

Do zeszytu ćwiczeń dołączono również przykładowy egzamin na poziomie B1, który stworzono na wzór tych udostępnionych na stronie http://certyfikatpolski.pl/. Po zakończeniu nauki z podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń Zdaj się na polski! warto go wykonać i skontrolować uzyskane wyniki.

Recenzja podręcznika ZDAJ SIĘ NA POLSKI

Podręcznik Zdaj się na polski jest skierowany do konkretnych adresatów, jakimi są dorośli cudzoziemcy przygotowujący się do państwowego egzaminu z języka polskiego jako obcego (tzw. egzaminu certyfikatowego) na poziomie progowym B1. Podręcznik został pomyślany w sposób pozwalający korzystać z niego zarówno na klasycznych kursach JPJO na poziomie B1, na których kontynuują naukę polszczyzny osoby pragnące podnosić swoje kompetencje językowe zdobyte na wcześniejszych etapach nauki, jak też właśnie na praktycznych kursach dla kandydatów na egzaminy certyfikatowe.

Materiały dydaktyczne tego rodzaju są niezwykle potrzebne ze względu na fakt bardzo częstego wyboru poziomu progowego przez zdających egzamin państwowy z JPJO. Z espół Autorski wykazał się rzetelną wiedzą na temat struktury egzaminów certyfikatowych i kompetencji wymaganych od osób dorosłych przystępujących do egzaminu na poziomie B1.

Dr hab. Grażyna Zarzycka
prof. Uniwersytetu Łódzkiego

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Barbara Łukaszewicz, Natalia Yaumen, Aleksandra Święcka, Piotr Garncarek

 • Dodatki: 

  bezpłatny dostęp do nagrań MP3

 • Rok wydania: 

  2022

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  223

 • Format: 

  21 x 29,7

 • Poziom: 

  B1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy, certyfikacja

 • ISBN: 

  978-83-957525-8-2

Napisz opinię
2021-12-11 14:02:51 - Eleonora

Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2022-01-15 21:41:55 - Ewa

Świetna!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2022-01-18 08:52:02 - Josh W

Bardzo pomocne materiały, dzięki którym udało mi się zdać egzamin na poziomie B1. Korzystałem z tego podręcznika podczas przygotowania do egzaminu i nie mam wątpliwości, że bardzo mi pomógł. Łatwe do zrozumienia z jasnymi wytłumaczeniami oraz mnóstwo istotnej zawartości. Polecam.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2022-01-18 13:46:55 - Marysia

Takiej pozycji brakowało na rynku. Uporządkowany materiał, zgodny z wymaganiami egzaminacyjnymi - to duża pomoc dla lektorów i cudzoziemców. Jako lektorka wiem, że czasem zapomina się przerobić z uczniem jakieś zagadnienie, a z tą książką to się nie stanie. Są tu i "standardowe" ćwiczenia, i typowe zadania egzaminacyjne. Lekcje są zróżnicowane, autorzy nie poszli na łatwiznę i przygotowali naprawdę ciekawą książkę. Czekam na zeszyt ćwiczeń. Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...