Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788395752582
Waga produktu: 0.780 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: Start Polish

Podręcznik Zdaj się na polski! to publikacja na poziomie B1, w której uwzględniono potrzeby osób przystępujących do egzaminów państwowych. Zaprezentowano w nim typowe zadania, które składają się na następujące moduły egzaminu:

 • część pisemna:
  • rozumienie tekstów pisanych,
  • rozumienie ze słuchu,
  • poprawność gramatyczna,
 • część ustna:
  • pisanie,
  • mówienie.

Adresatami podręcznika Zdaj się na polski! są cudzoziemcy przygotowujący się do państwowego egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 dla osób dorosłych oraz uczący się języka polskiego na poziomie B1, a także lektorzy prowadzący zajęcia indywidualne i grupowe na tym poziomie. Podręcznik ten nie jest typowym zbiorem zadań egzaminacyjnych, lecz materiałem spełniającym wszelkie kryteria podręcznika kursowego, dlatego mogą z niego korzystać także ci, którzy nie planują podchodzenia do egzaminu.

Prowadzenie kursów języka polskiego i przygotowań do egzaminu na bazie podręcznika Zdaj się na polski! umożliwia naukę języka polskiego na poziomie B1 oraz uzupełnienie luk w wiedzy gramatyczno-leksykalnej z poziomów A1 i A2.

Wiele błędów popełnianych przez zdających egzamin na poziomie B1 kwalifikuje się właśnie jako te z poziomów A - widać to przede wszystkim w zadaniach z zakresu poprawności gramatycznej oraz sprawności produktywnych. W związku z tym jednym z celów podręcznika jest powtórzenie i odświeżenie materiału gramatyczno-leksykalnego, a także ugruntowanie i uporządkowanie wiedzy z trzech pierwszych poziomów zaawansowania. Podręcznik może być zarówno podstawą kursów językowych, jak i źródłem zadań uzupełniających treści z innego podręcznika.

Wszystkie zagadnienia gramatyczno-leksykalne uwzględnione w podręczniku pochodzą z oficjalnych wymagań egzaminacyjnych, czyli Standardów wymagań egzaminacyjnych2, i innych oficjalnych założeń dotyczących egzaminów, dostępnych na stronie http://certyfikatpolski.pl/. Zgodnie z nimi wybrano tematy gramatyczne i leksykalne, a także formy wypowiedzi ustnych i pisemnych najczęściej występujące na egzaminach na poziomie B1. Układ treści opracowano w taki sposób, aby kolejne lekcje różniły się od siebie, w związku z tym w podręczniku przeplatają się typy zadań na rozumienie tekstu pisanego, słuchanie, mówienie i pisanie, a także zagadnienia gramatyczne.

Również tematy leksykalne starano się rozplanować w taki sposób, by uniknąć monotonii. Polecenia do zadań przypominają te na prawdziwych egzaminach państwowych. W związku z tym zdecydowano się na formułowanie ich w sposób oficjalny. Podręcznik Zdaj się na polski! składa się z dwudziestu dwóch lekcji, których układ jest jednolity. Nie zostały one jednak rozplanowane według stopnia trudności.

Uzupełnieniem podręcznika jest zeszyt ćwiczeń. Zamieszczono w nim m.in. dodatkowe zadania leksykalne umożliwiające budowanie wypowiedzi pisemnych i ustnych, a także zadania poszerzające wiedzę kulturową. W każdej lekcji zeszytu ćwiczeń uwzględniono również zadania poświęcone wybranemu zagadnieniu z niższego poziomu, które nie zostało omówione w podręczniku, a także zadania, na które zabrakło miejsca w podręczniku - przede wszystkim zadania na transformacje, które występują w module Poprawność gramatyczna egzaminów państwowych.

Do zeszytu ćwiczeń dołączono również przykładowy egzamin na poziomie B1, który stworzono na wzór tych udostępnionych na stronie http://certyfikatpolski.pl/. Po zakończeniu nauki z podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń Zdaj się na polski! warto go wykonać i skontrolować uzyskane wyniki.

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-83-957525-8-2

 • Autorzy: 

  Barbara Łukaszewicz, Natalia Yaumen, Aleksandra Święcka, Piotr Garncarek

 • Rok wydania: 

  2022

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  223

 • Format: 

  21 x 29,7

 • Poziom: 

  B1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy, certyfikacja

Napisz opinię
2021-12-11 14:02:51 - Eleonora

Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2022-01-15 21:41:55 - Ewa

Świetna!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2022-01-18 08:52:02 - Josh W

Bardzo pomocne materiały, dzięki którym udało mi się zdać egzamin na poziomie B1. Korzystałem z tego podręcznika podczas przygotowania do egzaminu i nie mam wątpliwości, że bardzo mi pomógł. Łatwe do zrozumienia z jasnymi wytłumaczeniami oraz mnóstwo istotnej zawartości. Polecam.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2022-01-18 13:46:55 - Marysia

Takiej pozycji brakowało na rynku. Uporządkowany materiał, zgodny z wymaganiami egzaminacyjnymi - to duża pomoc dla lektorów i cudzoziemców. Jako lektorka wiem, że czasem zapomina się przerobić z uczniem jakieś zagadnienie, a z tą książką to się nie stanie. Są tu i "standardowe" ćwiczenia, i typowe zadania egzaminacyjne. Lekcje są zróżnicowane, autorzy nie poszli na łatwiznę i przygotowali naprawdę ciekawą książkę. Czekam na zeszyt ćwiczeń. Polecam!

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...