-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo C.H.Beck
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Do podstawowych procesowych gwarancji bezstronności sędziego należy instytucja wyłączenia sędziego w procesie cywilnym, której poświęcona jest niniejsza publikacja. Bezstronność stanowi zaś zasadniczy element rzetelnego procesu cywilnego, tak więc instytucję tę należy też postrzegać jako jedną z gwarancji prawa do sądu, a tym samym i prawa do bezstronnego, ustawowego sędziego.
Instytucja wyłączenia sędziego buduje społeczne zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. Eliminuje podejrzenie istnienia w procesie orzekania sędziów elementów niepoddających się racjonalnej argumentacji, wskazujących na zaangażowanie po jednej ze stron konfliktu. Można też stwierdzić, że tylko orzeczenie wydane przez sędziego niezawisłego, którego bezstronność nie budzi wątpliwości, może zostać uznane przez strony za sprawiedliwe. Tylko takie orzeczenie strony są w stanie zaakceptować nawet pomimo negatywnych dla nich skutków.
Niniejsze, 2. wydanie uwzględnia najnowsze nowelizacje wprowadzone m.in. projektem ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy Nr 3137), który przewiduje szerokie zmiany w zakresie m.in. przygotowania sprawy do rozpoznania, przeciwdziałania nadużyciu prawa procesowego, przekazania sprawy do rozpoznania innemu sądowi, zwiększenie kompetencji Sądu Najwyższego, który może przekazać sprawę do rozpoznania innemu sądowi, jeżeli wymaga tego dobro wymiaru sprawiedliwości, w szczególności wzgląd na społeczne postrzeganie sądu jako organu bezstronnego.
Publikacja podzielona została na II części.
Część I. Komentarz praktyczny z orzecznictwem została podzielona na 7 rozdziałów, które dotyczą:
- bezstronności sędziego w polskim systemie prawa,
- gwarancji ustrojowych bezstronności sędziego,
- gwarancji procesowych bezstronności sędziego,
- wyłączenia sędziego z mocy ustawy,
- wyłączenia sędziego, którego bezstronność w sprawie może budzić wątpliwości,
- postępowania w przedmiocie wyłączenia sędziego,
- wybranych przypadków wyłączenia innych podmiotów w procesie cywilnym.
Część II. publikacji zawiera wzory pism procesowych i orzeczeń, takich jak m.in.:
- wniosek o wyłączenie sędziego,
- zażalenie na oddalenie wniosku o wyłączenie sędziego,
- postanowienie sądu o wyłączeniu sędziego.
Książki z tej serii przeznaczone są dla bardzo szerokiego kręgu odbiorców, w szczególności mogą być przydatne dla: adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, sędziów, aplikantów zawodów prawniczych oraz studentów kierunków prawniczych.
Prawo
-
ISBN:
978-83-8158-612-2
-
Autorzy:
Rafał Reiwer
-
Wysokość:
205
-
Szerokość:
145
-
Grubość:
29
-
Liczba stron:
580
-
Oprawa:
Miękka ze skrzydełkami
-
Wydanie:
2
-
Rok wydania:
2020
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Prawo Sądowe
-
Tematyka:
Prawo
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2020-02-28