Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788379698295
Waga produktu: 0.44 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!

Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ, popularnie nazywane Wieżą Babel, jest najstarszą w Polsce jednostką kształcącą cudzoziemców w zakresie języka polskiego jako obcego. Kursy prowadzone w Studium przez polonistów oraz nauczycieli przedmiotów kierunkowych kompleksowo przygotowują słuchaczy do studiów w polskich uczelniach wyższych.

Wybór tekstów do nauki języka polskiego w zakresie biologii to piąty z podręczników wydanych w serii W Wieży Babel po polsku. Jego autorami są wykładowcy biologii w SJPdC UŁ: dr Joanna Kaźmierczak i mgr Stanisław Hrabec.

Podręcznik jest przeznaczony dla cudzoziemców, którzy chcą studiować w Polsce kierunki medyczne oraz psychologię. Opracowanie stanowi zbiór tekstów umożliwiających czytelnikom poznanie charakterystycznych dla stylu naukowego struktur językowych i terminologii stosowanej przy opisie budowy ciała  człowieka oraz podstawowych procesów i czynności życiowych organizmu ludzkiego.

Tematyka tekstów została dobrana tak, aby czytelnicy, ucząc się języka polskiego w odmianie specjalistycznej, mogli jednocześnie powtórzyć i uzupełnić najważniejsze dla wybranego przez nich kierunku studiów wiadomości z zakresu biologii na poziomie określonym przez programową podstawę nauczania opracowaną przez MEN dla polskich szkół ponadpodstawowych. Każdy z tekstów zawartych w podręczniku jest obudowany ilustracjami, tabelami i schematami, które ułatwiają jego zrozumienie, a także stanowią podstawę do tworzenia ćwiczeń językowych rozwijających umiejętności, takie jak opisywanie, definiowanie czy porównywanie.

Podręcznik  adresowany jest  do czytelników,  którzy posługują  się językiem polskim na poziomie Al i posiadają podstawową wiedzę z zakresu zagadnień biologicznych. Ostatecznym celem publikacji jest przygotowanie przyszłych studentów do czytania ze zrozumieniem tekstów naukowych i popularnonaukowych, a także do czynnego posługiwania się językiem naukowym.
dr Joanna Kaźmierczak (redaktor serii)

"Podręcznik stanowi zbiór tekstów zawierających podstawy wiedzy na temat budowy anatomicznej oraz procesów i czynności życiowych organizmu ludzkiego przygotowanych w konwencji dostosowanej do potrzeb kształcenia cudzoziemców przygotowujących się do podjęcia studiów na kierunkach medycznych oraz psychologii w języku polskim. (...) jest wartościową pozycją z punktu widzenia praktyki nauczania języka polskiego i podstaw biologii człowieka (...)"
Z recenzji dra hab. Wiesława Lorkiewicza, prof. nadzw. UŁ

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Joanna Kaźmierczak, Stanisław Hrabec

 • Rok wydania: 

  2015

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  258

 • Format: 

  16,5 x 23,5

 • ISBN: 

  978-83-7969-829-5

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...