Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788396466839
Waga produktu: 0.500 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: TGLS

Pierwsza część podręcznika koncentruje się na języku potrzebnym do nawiązywania i pogłębiania kontaktów, wyrażania potrzeb, opinii oraz emocji. Duży nacisk położono na rozwój słownictwa przydatnego w częstych sytuacjach życia codziennego, takich jak rozmowa w miejscu pracy, kawiarni, restauracji, oraz podczas spotkań z okazji ważnych wydarzeń.

Dzięki rozbudowanej części zadań utrwalających materiał oraz kluczowi z odpowiedziami do podręcznika i zeszytu ćwiczeń, pozycja nadaje się zarówno do pracy indywidualnej czy grupowej z nauczycielem, jak i do pracy własnej (jako samouczek).

W zależności od profilu kursu, języka ojczystego studentów oraz wyjściowego poziomu znajomości języka polskiego, podręcznik jest przewidywany na 60-80 godzin lekcyjnych.

Podręcznik powstał z myślą o młodzieży i dorosłych, którzy chcą rozwijać swoją umiejętność porozumiewania się w języku polskim w różnych sytuacjach życiowych i brać aktywny udział w życiu kulturalnym i społecznym w Polsce.

Pozycja stworzona została jako szybki i nowoczesny kurs komunikacji dla obcokrajowców znających już podstawy języka polskiego. Pierwsza część podręcznika koncentruje się na języku potrzebnym do nawiązywania i pogłębiania kontaktów, wyrażania potrzeb, opinii oraz emocji. Duży nacisk położono na rozwój słownictwa przydatnego w częstych sytuacjach życia codziennego, takich jak rozmowa w miejscu pracy, kawiarni, restauracji, oraz podczas spotkań z okazji ważnych wydarzeń. Nowe struktury gramatyczne są wprowadzane za pomocą scenek komunikacyjnych w sytuacjach formalnych oraz nieformalnych, z użyciem naturalnie brzmiącego języka. Modelowe dialogi pozwalają lepiej zrozumieć Polaków i polskie zwyczaje czy tradycje. Prezentowane w podręczniku teksty, wzorowane na autentycznych, pokazują realia życia w Polsce. Każda sekcja gramatyczna kończy się angażującą uczniów częścią „A ty?”, która pozwala im na odniesienie prezentowanych treści do swojego doświadczenia życiowego.

Z założenia kurs opiera się na metodzie komunikacyjnej – poprzez praktyczne zastosowanie języka ma aktywnie angażować ucznia, uczyć go coraz lepszego rozumienia języka polskiego i rozwijać strategie uczenia się, prowadząc do samodzielności w nauce. Kurs zawiera różnorodne ćwiczenia sprawdzające rozumienie i użycie języka. Dla wygody uczniów przewidziane jest miejsce na notatki, aby utrwalić lub rozszerzyć poznawany materiał leksykalny.

Zobacz spis treści i przykładowe strony podręcznika Witaj A2 - cz. 1

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Małgorzata Stone, Jolanta Grygiel

 • Rok wydania: 

  2023

 • Numer wydania: 

  1

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  160

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • Poziom: 

  A2

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-964668-3-9

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...