Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788374899604
Waga produktu: 0.63 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: gwp
Zachęcamy do udziału w szkoleniu Terapia schematów dzieci i młodzieży, które poprowadzi Christof Loose. Szkolenie odbędzie się w Warszawie. Szczegóły na stronie organizatora Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej
Terapia schematów stworzona przez doktora Jeffreya E. Younga to nowatorskie podejście terapeutyczne wywodzące się z tradycyjnego nurtu poznawczo-behawioralnego. Łączy aspekty terapii poznawczo-behawioralnej z innymi modelami terapeutycznymi, między innymi z teorią przywiązania, z koncepcją psychodynamiczną oraz z modelami terapeutycznymi skoncentrowanymi na emocjach.
Celem terapii schematów jest pomoc pacjentom w rozpoznaniu ich podstawowych potrzeb emocjonalnych i wskazanie, jak mogą je zaspokoić. Terapia ta znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku pacjentów z długotrwałymi, utrwalonymi problemami emocjonalnymi, także z zaburzeniami osobowości.
Doktor Christof Loose idzie o krok dalej i prezentuje zastosowanie terapii schematów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z ich rodzicami. Podręcznik pod jego redakcją został napisany przez klinicystów dla klinicystów. W sposób niezwykle przystępny prezentuje teoretyczne i praktyczne zasady pracy psychoterapeutycznej z dziećmi na różnych etapach rozwoju (od narodzin do wczesnego okresu dorosłości) oraz z ich opiekunami. Czytelnik, dzięki przedstawionym przykładom klinicznym, dowie się, jak: zaangażować dziecko i rodziców w obserwację i zrozumienie problemu, który pojawił się w rodzinie; opisać i zilustrować problem dziecka i systemu w ujęciu terapii schematów i frustracji potrzeb; zbudować relację terapeutyczną, w której terapeuta wciela się w rolę troskliwego rodzica, przy jednoczesnym zastosowaniu innych technik terapeutycznych, w tym także silnie oddziałujących na przeżycia i emocje oraz je aktywizujących.
Dodatkowo autorzy dzielą się z nami gotowymi do użycia kartami pracy dostępnymi online. Długo czekałam na tak inspirującą książkę i gorąco polecam ją wszystkim praktykom.
Magdalena Gulcz superwizor terapii schematu ISST

Szczegóły produktu

 • Autor: 

  Loose Christof, Graaf Peter, Zarbock Gerhard

 • Rok wydania: 

  2022

 • Wydanie: 

  2

 • Objętość: 

  392

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  16.5x23.5cm

 • Tematyka: 

  Psychologia

 • ISBN: 

  9788374899604

Polecamy także