Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788393073108
Waga produktu: 0.800000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Glossa

Polski krok po kroku to seria podręczników do nauki języka polskiego jako obcego. Polski, krok po kroku została opracowana z uwzględnieniem standardów wymagań egzaminacyjnych Państwowej komisji Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako obcego. Pliki mp3 obejmujące blisko 3 godziny nagrań dialogów, tekstów i ćwiczeń dostępne do pobrania ze strony wydawnictwa. Nagrań można słuchać online, a także pobrać je na swoje urządzenie. Aby mieć dostęp do plików audio, wystarczy zarejestrować się na stronie wydawnictwa i wpisać unikatowy kod z książki, który znajduje się na wewnętrznej stronie okładki.

Podręcznik Polski krok po kroku obejmuje 26 rozdziałów i jest przeznaczony na około 120 jednostek lekcyjnych.

Podręcznik Polski, krok po kroku jest w chwili obecnej bodaj najbardziej nowoczesną i uniwersalną publikacją na rynku. Pisany tylko po polsku, by od pierwszej lekcji zanurzyć studentów w nowym języku i zmobilizować do jego używania, doskonale sprawdza się tak w grupach międzynarodowych, jak i na zajęciach indywidualnych. Z powodzeniem może być wykorzystywany na kursach intensywnych jak również na kursach semestralnych prowadzonych na uczelniach.

Przemyślana konstrukcja dialogów i tekstów, których bohaterowie wyjaśniają poszczególne słowa i zwroty, a także świetna grafika ilustrująca teksty i ćwiczenia sprawiają, że uczący się szybko podejmuje wyzwanie posługiwania się na zajęciach wyłącznie językiem polskim. Wprowadzane w kontekście zagadnienia gramatyczne, przejrzyste i usystematyzowane tabele oraz różnorodność ćwiczeń pozwolą studentowi oswoić niełatwą gramatykę polską w praktyce. Zamiast żmudnych odmian – propozycje dialogów i zadań komunikacyjnych. Bogactwo leksyki i obrazowe zestawienia tematyczne od pierwszych rozdziałów budują pokaźny zasób słów, a tym samym poczucie pewności siebie – klucz do swobodnej komunikacji.

Studenci szybko zaczynają mówić i myśleć po polsku

Jego atutem są przejrzyste tabele gramatyczne, intuicyjne wyjaśnianie zagadnień gramatycznych w dialogach, bogactwo leksyki, dobra jakość i naturalne brzmienie nagrań. Bardzo atrakcyjna szata graficzna, pomyślana została tak, by nie tyle zdobić, co stwarzać nowe okazje do mówienia. Komunikacja jest nadrzędnym, konsekwentnie realizowanym poprzez wszystkie sprawności celem książki.

W kontekst komunikacyjny wplecione są zagadnienia gramatyczne, ćwiczenia automatyzujące mają często postać dialogów, a same dialogi i teksty brzmią bardzo naturalnie.

Studenci docenią też z pewnością fabularną oprawę podręcznika. Przedstawia on przygody czwórki bohaterów, którzy przyjechali do Krakowa na kurs języka polskiego, a zarazem niepowtarzalne wakacje i tu poznają miasto, załatwiają różne sprawy, gotują, zakochują się...

Jako pierwszy na rynku e-coursebook, podręcznik stwarza szerokie możliwości studentom, jak i nauczycielom. Studenci mają możliwość korzystania z niego jako z samouczka, gdyż online udostępnione są tłumaczenia poleceń, klucz do ćwiczeń, komentarze gramatyczne w kilku językach oraz multimedialny słownik ze specjalnym systemem zapamiętywania słówek.

Dla nauczycieli online dostępne są dodatkowe materiały audio i bogatą bazę dodatkowych ćwiczeń i materiałów (2500) z wyszukiwarką, co bardzo ułatwia dostosowanie lekcji do indywidualnych potrzeb uczniów. Jest wreszcie podręcznik nauczyciela z uwagami metodycznymi i propozycjami gier aktywizujących oraz komentarze gramatyczne.

Podręcznik dostępny jest także w interaktywnej wersji e-coursebook.

Aktywuj kod z książki na platformie e-polish.eu i zyskaj:

Student

 • dostęp do e-coursebooka „Polski krok po kroku 1” wraz z nagraniami (czas nielimitowany)

Nauczyciel

 • dostęp do e-coursebooka „Polski krok po kroku 1” wraz z nagraniami (czas nielimitowany)
 • dostęp do zasobów platformy e-polish.eu (półroczny abonament)

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Aneta Szymkiewicz, Anna Stelmach, Iwona Stempek, Sylwia Dawidek

 • Dodatki: 

  bezpłatny dostęp do e-coursebooka, nagrań MP3 oraz platformy e-learningowej

 • Rok wydania: 

  2020

 • Numer wydania: 

  4

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  180

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • Poziom: 

  A1

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-930731-0-8

Napisz opinię
2021-01-07 11:54:04 - Janina

Bardzo dobry podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców. Aktualna tematyka i słownictwo. Młodzież z różnych krajów (Niemcy, Anglia, Indie, Korea, Chiny. USA, Iran, Włochy, Ukraina) bardzo chętnie na nim pracuje. Polecam.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...