Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788396412317
Waga produktu: 0.550 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Start Polish

Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego Start 2. Beginner Polish stanowi kontynuację podręcznika Start 1. Utrwalany i rozwijany jest tu materiał z pierwszej części. Zgodnie z założeniem całej serii wyeliminowany jest język ojczysty ucznia oraz komentarze gramatyczne. Uczeń zachęcany jest do samodzielnego odkrywania reguł. Do podręcznika dołączone są nagrania do pobrania ze strony wydawnictwa.

W nowym, zmienionym wydaniu podręcznika START 2 autorki wprowadziły kilka nowych zagadnień komunikacyjnych, niezbędnych na początkowym etapie nauki. W książce znajdziemy 3 nowe lekcje: lekcja 1 Moja Rodzina, lekcja 9 Chciałbym zarezerwować pokój i lekcja 10 Nie mogę teraz rozmawiać.

Spis treści

LEKCJA 1: Moja rodzina
LEKCJA 2: Dzień jak co dzień
LEKCJA 3: Po godzinach
LEKCJA 4: Czy wiesz gdzie jest poczta?
LEKCJA 5: Robimy imprezę!
LEKCJA 6: Chcę podróżować
LEKCJA 7: Dziękuję, nie!
LEKCJA 8: Szukam mieszkania
LEKCJA 9: Chciałbym zarezerwować pokój
LEKCJA 10: Przepraszam, nie mogę teraz rozmawiać

Po podręczniku START 1, który jest kompleksowym materiałem do nauki języka polskiego na poziomie A0, wydajemy kolejną część serii - podręcznik START 2. Bazując na materiale wprowadzonym w dziesięciu jednostkach START 1, znacząco rozwijamy wszystkie cztery sprawności językowe.

To co charakteryzuje pierwszy podręcznik, czyli nacisk na automatyzowanie pełnych konstrukcje potrzebne w sytuacjach codziennych, w jakich ma szanse znaleźć się cudzoziemiec, regularne ćwiczenie fonetyki, czy świadomie ograniczona prezentacja zagadnień gramatycznych - jest systematycznie rozwijane w podręczniku START 2.

W pierwszym podręczniku, wprowadzając ucznia w system języka polskiego, świadomie rezygnujemy z niektórych form, koncentrując się na zautomatyzowaniu użycia tych najbardziej frekwencyjnych. Stąd na przykład decyzja o prezentacji jedynie form liczby pojedynczej koniugacji. Natomiast START 2 znacząco rozbudowuje wszystkie umiejętności, jakie zdobył uczeń w pracy z podręcznikiem START 1. Widać to doskonale na przykładzie rozwijania sprawności mówienia. Dzięki wprowadzeniu pewnych drobnych elementów, pozwalamy na większą swobodę w mówieniu i zwiększamy możliwości komunikacyjne ucznia. W rezultacie kładziemy naciski na następujące konstrukcje:

- spójniki
- zaimek który
- wiem / znam
- zaimki pytajne
- muszę, mogę, chcę
- po co? żeby
- już / jeszcze
- podoba mi się…
- ktoś, coś, gdzieś, kiedyś
- można / trzeba
- lepiej / gorzej, więcej / mniej

Wszystkie te elementy wydają się dość łatwe do wprowadzenia, jednak dopiero w sytuacji gdy uczeń dysponuje pewną solidną bazą i poznaje je w jasnym kontekście.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Agnieszka Małyska, Kamila Dembińska

 • Dodatki: 

  bezpłatny dostęp do nagrań MP3

 • Rok wydania: 

  2022

 • Numer wydania: 

  2 zmienione

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  160

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • Poziom: 

  A1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-964123-1-7

Napisz opinię
2022-05-11 10:59:36 - Dorota

Bardzo dobry podręcznik, wszystko wyłożone jest w sposób prosty i przejrzysty. Bardzo praktyczne ćwiczenia, nowe wydanie jest również bardzo przyjemne na oka, aż chce się pracować z tym podręcznikiem. Polecam START 2.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...