-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo C.H.Beck
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Książka jest wynikiem badań nad zmieniającym się prawem karnym i postępowaniem karnym w czasach epidemii COVID-19 prowadzonych w Katedrze Prawa Karnego i Postępowania Karnego INP Uniwersytetu Zielonogórskiego. Monografia zawiera ocenę zmian legislacyjnych, wprowadzanych w ostatnim czasie na gruncie prawa polskiego, niemieckiego, francuskiego, chorwackiego i słowackiego, uzasadnianych przez prawodawcę rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.
Publikacja składa się z dwóch części.
- W pierwszej zostały szczegółowo omówione najważniejsze zmiany w polskim prawie karnym i postępowaniu karnym, jakie miały miejsce w czasie epidemii.
- W drugiej – zmiany dotyczące prawa karnego, postępowania karnego lub praw człowieka we wskazanych wcześniej państwach członkowskich Unii Europejskiej.
Publikacja ukazuje głębokie różnice pomiędzy polskim a niemieckim, francuskim, chorwackim czy słowackim podejściem ustawodawcy do zmian legislacyjnych w obrębie prawa karnego i postępowania karnego w dobie epidemii. Aktywność polskiego ustawodawcy w zakresie tworzenia nowych przepisów karnych była znacznie większa niż w innych krajach i w dużej mierze dotyczyła instytucji niemających nic wspólnego z epidemią i jej skutkami.
Szczegółowo omówiono następujące zagadnienia:
- zmiany w polskim prawie karnym w dobie epidemii Covid-19 z perspektywy konstytucyjnej,
- nowelizację art. 37a KK i jej skutki,
- zmiany legislacyjne w zakresie środków zapobiegawczych, a zwłaszcza dotyczące art. 258a i 276a KPK,
- udział stron i ich przedstawicieli procesowych w rozprawie głównej przeprowadzonej w formie zdalnej,
- wpływ zmian w zakresie przesłanek orzekania kary łącznej na przebieg postępowania w sprawie o wydanie wyroku łącznego,
- wpływ epidemii na zmiany legislacyjne na gruncie francuskiego procesu karnego,
- postrzeganie praw podstawowych w następstwie epidemii w Niemczech,
- wpływ epidemii na niemieckie prawo karne i prawo wykroczeń oraz niemiecki proces karny,
- funkcjonalność niemieckiego procesu karnego pomimo dynamicznie rozwijającej się epidemii,
- wpływ epidemii na szeroko rozumiane chorwackie prawo karne,
- wpływ epidemii na ochronę praw człowieka w prawie słowackim, w szczególności w odniesieniu do wprowadzania stanów nadzwyczajnych oraz relacji państwo–kościół na przykładzie prawa słowackiego.
Książka adresowana jest przede wszystkim do pracowników naukowych szkół wyższych, sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych oraz studentów w charakterze literatury uzupełniającej wiedzę z zakresu prawa karnego, postępowania karnego i komparatystyki.
Prawo
-
ISBN:
978-83-8291-194-7
-
Autorzy:
Agnieszka Kania-Chramęga, Barbara Herceg-Pakšić, Brian Valerius, Cezary Kąkol, Dariusz Świecki, Eva Szabova, Hanna Paluszkiewicz, Hubert Kocur, Justyna Macias, Karin Vrtikova, Katarzyna Cimek, Maciej Małolepszy, Maria Rogacka-Rzewnicka, Matthias Fahrner,
-
Wysokość:
205
-
Szerokość:
145
-
Grubość:
25
-
Liczba stron:
348
-
Oprawa:
Twarda
-
Rok wydania:
2022
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Monografie Prawnicze
-
Tematyka:
Prawo
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2022-07-15