Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788394777982
Waga produktu: 0.585 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Studio Temat

Przedstawiamy drugą część podręcznika i zeszytu ćwiczeń w jednym wolumenie "Polski jest COOL A1.2" do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie A1 dla młodzieży i dorosłych. W Polski jest cool A1/cz. II Książka studenta i ćwiczenia, stanowiącym drugą część kursu na poziomie A1, zawarto 12 jednostek lekcyjnych, które składają się z kilku podrozdziałów, lekcję okolicznościową „Wielkanoc”, zeszyt ćwiczeń z kluczem, tabele gramatyczne uwzględniające materiał z obydwu części oraz nagrania w formacie MP3 dostępne online.

Prezentowana część 2 podręcznika „POLSKI JEST COOL A1” stanowi kontynuację części 1, przeznaczona jest dla osób rozpoczynających naukę języka polskiego jako obcego (poziom A1). Format łączący podręcznik z ćwiczeniami jest wygodniejszy w użytkowaniu, sama książka jest też dzięki temu lżejsza. Materiał z części 2 podręcznika Polski jest COOL A1 przewidziany jest na jeden semestr nauki.

W podręczniku znajduje się również druga część kursu fonetyki języka polskiego z nagraniami. Każda lekcja zawiera różnorodne ćwiczenia rozwijające sprawność rozumienia ze słuchu, czytania, mówienia i pisania. Wykorzystano w nich materiały autentyczne, takie jak: diagramy, ulotki, rozkłady jazdy czy tabele przylotów i odlotów, które pozwalają lepiej poznać polskie realia. Zamieszczone w podręczniku teksty wzorowane są na tekstach oryginalnych, a dialogi imitują sytuacje komunikacyjne z życia codziennego. Dobór i kolejność wprowadzania materiału gramatycznego zostały podporządkowane praktyce językowej, a gramatyka nigdy nie jest ćwiczona w izolacji od prezentowanej w danej lekcji leksyki. Zapamiętaniu reguł gramatycznych służą przejrzyste i logiczne tabele umieszczone dodatkowo na końcu książki.

Podręcznik Polski jest COOL jest zbudowany tak, że można rozszerzać materiał, korzystając z dotychczasowych pomocy metodycznych - Poradnika nauczyciela oraz Gier i zabaw.

Seria materiałów do nauki języka polskiego jako obcego dla początkujących „POLSKI JEST COOL A1” zawiera następujące komponenty:

 • "Książka studenta i ćwiczenia” część I,
 • "Książka studenta i ćwiczenia” część II,
 • "Książka nauczyciela – przewodnik metodyczny”, zawierająca klucz, transkrypcję nagrań i testy sprawdzające do obu części podręcznika oraz
 • „Książka nauczyciela – gry i zabawy” z materiałami do kopiowania.


Seria Polski jest COOL nie kończy się na poziomie A1, autorzy przygotowali również dwa podręczniki i ćwiczenia dla poziomu A2.

Recenzja - prof. dr hab. Piotr Garncarek

Polski jest COOL” jest obszerną i kompletną w swoim zamyśle próbą stworzenia opracowania przeznaczonego na progowy poziom nauczania języka polskiego jako obcego. Jego Autorki bardzo pomysłowo i profesjonalnie konfigurują przekazywany materiał leksykalny i gramatyczny, zachowując rygor oraz gradację wynikającą z zaleceń metodycznych. Materiał skomponowany jest „nowożytnie”, a korzystanie z niego, możliwie i w trakcie lekcji, i pracy samodzielnej. Dzieje się tak dlatego, że Autorki narzuciły sobie duży rygor. Kolejne jednostki, słowa, problemy gramatyczne, konstrukcje zdaniowe wynikają konsekwentnie z poprzednich. Zachowana jest też metoda spiralna w poznawaniu i opanowaniu leksyki, co jest zasadą niezbywalną na tym poziomie zaawansowania językowego. W zestawieniu z wiodącymi publikacjami o tym samym charakterze można uznać go za bardzo dobry zamysł. Chętnie i odpowiedzialnie rekomenduję opracowanie „Polski jest COOL” autorstwa Ewy Piotrowskiej-Roli i Marzeny Porębskiej.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Ewa Piotrowska-Rola, Marzena Porębska

 • Dodatki: 

  bezpłatny dostęp do nagrań MP3

 • Rok wydania: 

  2023

 • Numer wydania: 

  3

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  194

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • Poziom: 

  A1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-947779-8-2

Napisz opinię
2023-06-04 09:04:23 - Robert

Polski jest COOL to atrakcyjna formą podawania materiału, bardzo praktyczna życiowo, ciekawe ćwiczenia i szata graficzna. Dobrze, że rozdzielono poziom A1 na dwie części, dzięki temu książka jest lżejsza.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...