Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788322634783
Waga produktu: 0.300000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN

Proponowany do druku tekst stanowi bezcenne opracowanie polskich filmów krótkometrażowych na potrzeby nauczania języka polskiego jako obcego.

Omówione są (w dwóch działach) fabularne filmy krótkometrażowe i animowane. Książka adresowana jest do studentów obcokrajowców uczących się języka polskiego (na różnych poziomach kompetencji językowej) i do ich nauczycieli.

Opracowanie tego typu pomocy dydaktycznej ma dużą rolę do spełnienia - pokazuje bowiem wkład artystyczny polskich twórców filmowych do kultury polskiej i światowej. [...[ Istotne z punktu widzenia nauczania języka polskiego jest wprowadzenie historyczne i merytoryczne do tematyki poszczególnych filmów oraz zestaw ćwiczeń językowych.

Niezwykle cenne są również uwagi dotyczące struktury języka polskiego, a w szczególności związków frazeologicznych, co stanowi dużą pomoc dydaktyczną. Z tego też powodu autorki nie stosują jakiegoś jednego kryterium selekcji filmów i omawiają takie filmy, które są zrozumiałe i mogą być łatwo wykorzystane w pracy dydaktycznej. [...]

Studenci programu polskiego różnie odbierają polskie kino - czasami w sposób "kanoniczny" a czasami zupełnie niekonwencjonalnie. Ten drugi typ odbioru jest najciekawszy - prowadzi bowiem do indywidualnej krytyki dzieła filmowego i konfrontacji stereotypów (często wyniesionych z domu) ze "światem przedstawionym" na ekranie. W tego typu pracy dydaktycznej, gdzie film ma uzupełniać program nauczania języka i kultury, proponowany przewodnik autorstwa Justyny Hanny Budzik i Agnieszki Tambor będzie z pewnością niezastąpionym kompendium wiadomości o polskim kinie krótkometrażowym, służącym poszerzeniu wiedzy na temat Polski, jej historii i kultury.

Z recenzji wydawniczej dr. Wacława M. Osadnika (University of Alberta)

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Agnieszka Tambor, Justyna Hanna Budzik

 • Rok wydania: 

  2018

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  138

 • Format: 

  16,8 x 24

 • ISBN: 

  978-83-226-3478-3

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...