Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788367334372
Waga produktu: 0.77 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: vectra
Matki dzieci niezwykłych
– Ireny Solskiej, Stanisława Witkiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Lechonia, Zofii Nałkowskiej i Karola Szymanowskiego.
Jak wychowywano małego Stasia „Kalunia”, że wyrósł na ekscentrycznego Witkacego? Jak ubierała swoje dzieci mama Lechonia? Jak pomagały rodzicom Zosia i Hania Nałkowskie? Jak mały Karol Szymanowski „Katot” przepraszał mamę za… brata? Dzięki komu „Kot” Gałczyński nie został kolejarzem? Dlaczego dorosła Irena Solska, uprzedzona w dzieciństwie do mężczyzn, nie potrafiła ułożyć sobie szczęśliwego życia?
Otwierając tę książkę, wchodzimy do rodzinnych domów – do zwykłych miejskich mieszkań, do góralskiej chaty, do urokliwego „domu nad łąkami” czy wreszcie do wielkopańskiego dworu na „stepach Ukrainy”.
Bohaterkami książki są:
Bronisława Poświkowa – jedna z pierwszych Polek, która założyła własny biznes; Maria Witkiewiczowa – pianistka, która bez narzekania imała się wszelkich zajęć i hodowała kury dla utrzymania rodziny; Wanda Gałczyńska – zwykła kobieta, zmagająca się z życiowymi tragediami, alkoholizmem męża i syna; Maria Serafinowiczowa – skromna nauczycielka z ambicją, by wychować syna na „drugiego Słowackiego”; Anna Nałkowska – niezłomna „strażniczka idei”, wartości intelektualnych, nauki i postępu, a zarazem osoba ujmująca niezwykłym ciepłem i życzliwością; Anna Szymanowska – prawdziwa „wielka kresowa Pani”, która nawet po stracie majątku nie zgubiła nic ze swej królewskiej godności.
Wszystkie łączy jedno – były matkami niezwykłych córek i synów, wybitnych
polskich artystów i literatów.

Szczegóły produktu

 • Autor: 

  Ostroch Aleksandra J.

 • Rok wydania: 

  2023

 • Objętość: 

  392

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  16.5x23.0cm

 • Tematyka: 

  Biografie

 • ISBN: 

  9788367334372