Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788377203484
Waga produktu: 0.530000 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: PETRUS

Polski od poziomu B1 wzwyż to nowoczesny podręcznik do nauczania języka polskiego dla wymagających studentów obcojęzycznych, którzy poszukują w tego rodzaju publikacjach konkretnych, usystematyzowanych informacji z zakresu gramatyki i składni języka polskiego.

W piętnastu segmentach tematycznych o różnym stopniu trudności wskazujemy na zjawiska typowe dla polszczyzny: wyjaśniamy je, komentujemy, ilustrujemy starannie dobranymi, kreatywnymi ćwiczeniami systemowymi i utrwalającymi oraz wyrażeniami frazeologicznymi i grafiką.

W krótkich tekstach, zaczerpniętych z internetowych uniwersyteckich poradni językowych, podajemy ciekawe pytania i odpowiedzi związane ze specyfiką języka polskiego.

Jasne i rzeczowe kompendium wiedzy zawiera informacje dotyczące między innymi:
- podwójnej negacji w zdaniach pojedynczych
- konstrukcji składniowych z przypadkami
- gniazd słowotwórczych czasowników
- grup koniugacyjnych osobliwych czasowników
- łączliwości i synonimii składniowej różnych części mowy
- wariantywności końcówek w różnych przypadkach

Niezastąpione kompendium wiedzy o współczesnym języku na lektoraty, do samodzielnej nauki i egzaminów certyfikacyjnych.

Stanisław Mędak - wykładowca Centrum Języka i Kultury Polskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 1981 roku zajmuje się nauczaniem języka polskiego jako obcego. Prowadził zajęcia ze studentami szkół prywatnych i uniwersytetów w Genewie, Pradze, Tuluzie i Paryżu (INALCO i Instytut d’Études Politiques). Autor wielu podręczników i pomocy dydaktycznych do nauczania języka polskiego jako obcego, trzech słowników specjalistycznych opublikowanych w Polsce i za granicą (Presses Universitaires du Mirail Toulouse, L’Harmattan Paris). W latach 2012 – 2014 ukazały się trzy tomy megatestów jego autorstwa - największy obecnie zbiór zadań i ćwiczeń z zakresu języka polskiego jako obcego na rynku polskim.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Stanisław Mędak

 • Rok wydania: 

  2015

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  348

 • Format: 

  17 x 24

 • Poziom: 

  B1

 • ISBN: 

  978-83-7720-348-4

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...