Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788365283443
Waga produktu: 0.600000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nowela

Język kluczem do kraju to podręcznik dla obcokrajowców chcących gruntownie oraz wszechstronnie poznać język polski na najwyższych poziomach kompetencji językowej (C1-C2), a także lepiej poznać polską kulturę i życie w Polsce.

Język kluczem do kraju to podręcznik dla obcokrajowców chcących gruntownie oraz wszechstronnie poznać język polski na najwyższych poziomach kompetencji językowej (C1/C2), a także lepiej poznać polską kulturę i życie w Polsce.

Część II serii, która jest owocem wieloletnich doświadczeń Autorki w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego studentów Erasmusa i uczestników programów międzynarodowych Centrum Kultury i Języka Polskiego w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podręcznik "Język kluczem do kraju" oferuje:

 • Różnorodne, starannie dobrane, inspirujące teksty prasowe, literackie i satyryczne, dokumenty i pisma urzędowe, skecze kabaretowe, prezentacje zdjęć i projektów artystycznych, piosenki pomagające zapoznać się ze słownictwem z różnych dziedzin i zagadnień, w tym słownictwem literackim i potocznym.
 • Liczne ćwiczenia różnego typu pozwalające nie tylko wzbogacić zasób słownictwa (leksyki i frazeologii), ale również wyćwiczyć różne formy wypowiedzi, w tym formułowania pism urzędowych.
 • Ćwiczenia gramatyczne dotyczące zagadnień sprawiających trudności na poziomie zaawansowanym wraz z przejrzystym omówieniem teorii.
 • Zadania indywidualne i zespołowe, gry i zabawy językowe.
 • Tematy dyskusji i wypracowań.
 • Klucz do ćwiczeń pozwalający na samodzielne korzystanie z podręcznika.
 • Możliwość wykorzystania ćwiczeń leksykalnych, frazeologicznych i gramatycznych także na zajęciach z kultury języka polskiego i poprawności językowej z polskimi uczniami szkół średnich oraz studentami.


Wstęp


Na poziom zaawansowany C użytkownicy języka polskiego, dla których nie jest on językiem ojczystym, docierają dwiema drogami: jedna z nich jest mozolnym wspinaniem się na szczyt przez kolejne kursy na poziomach A i B, druga wiąże się z posiadaniem polskich korzeni i pielęgnowaniem w rodzinie polszczyzny, którą trzeba jednak wzbogacić i dosz1ifować. Studenci z obu tych grup potrzebują podręcznika, który pomógłby im ugruntować znajomość języka, uporządkować czy uzupełnić posiadaną wiedzę, poćwiczyć słownictwo literackie, urzędowe i potoczne, wyeliminować błędy gramatyczne, dać odpowiedzi na różne pytania gramatyczne, leksykalne, frazeologiczne itp., a także wyćwiczyć różne formy wypowiedzi.

Do tych osób skierowany jest podręcznik Język kluczem do kraju. Jest on zróżnicowany pod względem treści, ćwiczeń i stosowanych metod. Można w nim znaleźć inspirujące teksty z prasy, internetu, literatury, teksty satyryczne, skecze kabaretowe, prezentacje zdjęć czy projektów artystycznych, piosenki, dyskusje i wypowiedzi czytelników i internautów na różne tematy. Materiały te są podstawą do dyskusji (dobór argumentacji i dowodzenie swoich racji są jedną z najważniejszych umiejętności na zaawansowanym poziomie kompetencji językowej), różnego rodzaju ćwiczeń (samodzielnych i w grupach), prezentacji ustnych, wypracowań oraz gier i zabaw.

W podręczniku znaleźć można również wiele ćwiczeń leksykalnych, frazeologicznych, a także sprawdzających rozumienie tekstów i materiałów wideo (do pobrania z internetu), np. odpowiedzi na pytania, testy wyboru, zdania do dokończenia, wypisanie określonych informacji. Wiele ćwiczeń służy wzbogaceniu słownictwa i rozwinięciu umiejętności pisania, m.in. rozprawki, opisu i charakterystyki, listów, e-maili, a także pism urzędowych (życiorysów, podań, reklamacji itp.).
Podręcznik zawiera też ćwiczenia gramatyczne dotyczące zagadnień sprawiających trudności na poziomie zaawansowanym. Pojawiają się one w poszczególnych rozdziałach, towarzysząc omawianym tematom, a najtrudniejsze z nich (często sprawiające także trudności rodzimym użytkownikom języka), jak m.in. odmiana imion i nazwisk, wybór właściwego przypadka i końcówki rzeczownika, czasowniki z prefiksami, liczebniki, znajdują się w osobnym rozdziale wraz z omówieniem teoretycznym.

Z książki mogą korzystać zarówno studenci samodzielnie pogłębiający znajomość języka polskiego, w czym pomocny będzie znajdujący się na końcu książki klucz do ćwiczeń, jak i uczestnicy kursów językowych czy tandemów. Lektorzy znajdą obok niektórych ćwiczeń wskazówki dotyczące dodatkowych możliwości wykorzystania materiału, zależnie od potrzeb i zainteresowań studenta czy grupy.

Mam nadzieję, że nowy podręcznik dla poziomu zaawansowanego ucieszy zarówno studentów, jak i lektorów, oraz sprawi, że praca z nim i nauka języka polskiego będzie przyjemna i efektywna.

Z życzeniami, by wzbogacony język stał się kluczem do kraju - Polski,
Autorka

Elżbieta Zarych – doktor nauk humanistycznych, polonistka, komparatystka, tłumaczka literatury, redaktorka i recenzentka.

Prowadzi zajęcia m.in. z języka i kultury polskiej ze stypendystami Erasmusa i programów pokrewnych w Centrum Kultury i Języka Polskiego w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka licznych książek i rozpraw poświęconych literaturze polskiej i porównawczej oraz zagadnieniom językowym i poprawnościowym, a także pozycji edukacyjnych, leksykonów i słowników. Autorka podręczników: Przejdź na wyższy poziom. Podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców, poziom: B2/C1 (2014) oraz Ortografia polska w ćwiczeniach dla obcokrajowców (2016).

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Elżbieta Zarych

 • Rok wydania: 

  2018

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  364

 • Format: 

  16 x 23

 • Poziom: 

  C1-C2

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-652-8344-3

Napisz opinię
2021-10-29 20:50:31 - Rafał

Polecam, świetna książka, która pozwala wzbogać i ożywić język osoby, która już dobrze zna język polski B2.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
2021-11-18 11:33:54 - Dorota

Szukałam długo dobrego podręcznika do poziomu zaawansowanego. Język kluczem do kraju jest moim zdaniem najlepszym podręcznikiem na rynku dla poziomu C1-C2.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...