Wczytuję dane...
Kod EAN: 9783981717884
Waga produktu: 0.850 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Start Polish

Książka dla uczących się języka polskiego na poziomach A1-B1 oraz dla zaawansowanych, którzy chcą powtórzyć i ugruntować podstawy wiedzy o polskim czasowniku (m.in. tryby, aspekt, koniugacje). Zagadnienia gramatyczne zostały połączone z tematami komunikacyjnymi (np. zakupy, dzieciństwo, praca itp.), co umożliwia praktyczne zastosowanie konstrukcji gramatycznych w konkretnych sytuacjach komunikacyjnych.

Dołączony do publikacji klucz pozwala na samodzielną pracę z książką. Wyczerpująca część teoretyczna dołączona do każdego rozdziału będzie pomocna dla nauczycieli, którzy znajdą w niej wsparte przykładami praktyczne informacje i inspirację do przygotowania ciekawych lekcji z czasownikiem w roli głównej.

„Gramatyka dla praktyka” to wynik współpracy czterech lektorek języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu międzynarodowych grup w Polsce i w Niemczech. Ich książka ma ułatwić naukę nielubianej gramatyki. Jest zbiorem ćwiczeń, a zarazem kompendium wiedzy gramatycznej. Napisana z myślą o uczniach i nauczycielach, będzie dla nich nieodzowną pomocą dydaktyczną.

Otrzymujemy drugą część kompendium gramatycznego, ujmującego gramatykę w sposób funkcjonalny. [...] Repetytorium spełnia ważny postulat, aby traktując polską gramatykę holistycznie, zachowywać jednocześnie umiar w przekazywaniu obcokrajowcom wiedzy niezbędnej do opanowania języka polskiego.

dr Maciej Ganczar - rzeczoznawca MEN ds. podręczników do nauki języków obcych

Z podręcznika mogą korzystać zarówno uczący się, jak i nauczyciele, aby zdobyć i utrwalić wiedzę, poznać gramatykę funkcjonalną oraz znaleźć informacje dostosowane do różnych poziomów kompetencji językowej. Pracę tę należy uznać za innowacyjną. Dobrze wypełnia dotychczasową lukę na niemieckim (i nie tylko) rynku pomocy naukowych do nauki języka polskiego jako obcego.

Prof. Dr. Bernhard Brehmer - Uniwersytet w Konstancji

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Agnieszka Małyska, Kamila Dembińska, Karolina Fastyn-Pleger, Marta Ułańska

 • Rok wydania: 

  2021

 • Numer wydania: 

  1

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • Poziom: 

  A1-B1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-3-9817178-8-4

Napisz opinię
2021-08-18 10:42:54 - Jerzy

Zagadnienia gramatyczne zostały połączone z tematami komunikacyjnymi (np. zakupy, dzieciństwo, praca itp.), co umożliwia praktyczne zastosowanie konstrukcji gramatycznych w konkretnych sytuacjach komunikacyjnych. Polecam, to bardzo przydatna publikacja.

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...