Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788323560067
Waga produktu: 0.380 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN

Publikacja zawiera materiały opracowane dla osób dorosłych przygotowujących się do egzaminu certyfikacyjnego z języka polskiego na poziomie B1. Zestawy ćwiczeń, obejmujące rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu pisanego, poprawność gramatyczną, pisanie i mówienie, zostały przygotowane zgodnie z wymaganiami polskiego systemu certyfikacji w wersji dla dorosłych. Tematyka materiałów koncentruje się na stolicy Polski – Warszawie, jej historii i współczesności, mieszkańcach, topografii oraz przestrzeni społecznej i kulturowej miasta.

OD AUTORKI

Zestawy zadań Cześć! Warszawa po polsku (B1) są adresowane zarówno do osób dorosłych samodzielnie przygotowujących się do certyfikatu z języka polskiego na poziomie B1, jak i tych, które uczą się do egzaminu w ramach kursu. Zostały opracowane zgodnie z wymaganiami polskiego systemu certyfikacji w wersji dla dorosłych. Oczywiście mogą być przydatne również dla starszych uczniów i studentów (choć zadania egzaminacyjne dla tej grupy odbiorców różnią się nieco treścią i formą graficzną). Zbiór składa się z czterech testów na poziomie B1 obejmujących następujące kompetencje językowe: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu pisanego, poprawność gramatyczna, pisanie, mówienie. Wszystkie zadania zostały przetestowane w grupie kilkudziesięciu kursantów różnej narodowości – serdecznie dziękuję im za wszelkie uwagi. Tytuły testów nie są przypadkowe – ich źródłem są znane warszawskie legendy. Również nieprzypadkowy jest wybór tras spacerów po centrum miasta. Spacerów, podczas których można zobaczyć miejsca ważne i często symboliczne dla mieszkańców stolicy – takie, które z dumą pokazujemy naszym gościom.

Mam oczywiście świadomość, że dla cudzoziemców podstawowe znaczenie ma zdobycie umiejętności językowych pozwalających na coraz lepszą, sprawniejszą komunikację. Towarzyszy mi jednak też przekonanie, że kontekst kulturowy i cywilizacyjny jest istotny w pracy dydaktycznej. Jeśli coś nam się podoba, budzi zainteresowanie, naturalna staje się chęć poznania tego lepiej. A poza tym, cóż – jestem warszawianką, zakochaną w mieście, które od zawsze jest moje. I pragnę się tym uczuciem dzielić, zwłaszcza z tymi, którzy chcą związać swoje losy z Warszawą.


Hi There! Warsaw in Polish: LEVEL B1: A Work Book for Persons Preparing Polish as a Foreign Language Certificate Exam. Based on material aimed at adult students, this book helps prepare for B1-level Polish as a Foreign Language Certificate Exam. The sets of exercises, focusing on listening and reading comprehension, grammar, writing and speaking, follow the requirements of the Polish certification system, in their adult-oriented version. The material focuses on Poland’s capital Warsaw, its history and present day, its people, topography, and social and cultural space.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Dorota Paszyńska

 • Rok wydania: 

  2023

 • Numer wydania: 

  1

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  104

 • Format: 

  21 x 29,7

 • Poziom: 

  B1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  certyfikat B1

 • ISBN: 

  978-83-235-6006-7

Napisz opinię
2023-10-25 10:18:04 - Rafał

Polecam, bardzo dobre zestawy do egzaminu B1

Ocena 5.00

Opinia o produkcie: 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...