W opracowaniu zostały omówione wybrane zagadnienia cywilnoprawne związane z użytkowaniem bezzałogowych statków powietrznych, w tym zwłaszcza kwestia odpowiedzialności cywilnej za szkody spowodowane przez drony, w tym za szkody na osobie w postaci śmierci, uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia oraz uszkodzenie mienia, wskazując na różne podmioty mogące ponosić odpowiedzialność oraz różne zasady tej odpowiedzialności.
Ryzyko związane z odpowiedzialnością za produkt stanowi obecnie jedno z największych wyzwań stojących przed producentami bezzałogowych systemów powietrznych, a zwłaszcza bezzałogowych statków powietrznych autonomicznych, co również stanowi przedmiot analizy.
W książce poruszona została także kwestia ochrony prawa do prywatności i danych osobowych. Potencjalna ingerencja w te dobra osobiste za pośrednictwem bezzałogowych statków powietrznych stanowi poważny problem, gdyż operator drona wyposażonego w urządzenie rejestrujące obraz lub dźwięk może z łatwością wchodzić w posiadanie filmów i zdjęć wykonanych podczas lotu nad prywatną własnością oraz dużej ilości danych pozwalających zidentyfikować daną osobę, która nie wyraziła na to zgody.
Prawo
-
ISBN:
978-83-8198-891-9
-
Autorzy:
Anna Konert
-
Wysokość:
205
-
Szerokość:
145
-
Grubość:
19
-
Liczba stron:
250
-
Oprawa:
Twarda
-
Rok wydania:
2020
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Monografie Prawnicze
-
Tematyka:
Prawo
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2020-09-25