-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo C.H.Beck
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Praktyczne opracowanie dotyczące ustawy o muzeach z 21 listopada 1996 r.
Komentarz zawiera odpowiedzi na szereg pytań wynikających z działalności muzealnej, a tam gdzie przepisy są nie jasne lub nieprecyzyjne, np. kwestie dotyczące znacznej liczby tzw. muzeów prywatnych, związane z ich podmiotowością prawną i statusem zbiorów, proponuje konkretne rozwiązanie i interpretacje.
Czytelnik znajdzie w komentarzu opis kluczowych zagadnień takich jak:
- Przepisy ogólne (definicje, zadania i zakres działania muzeów).
- Organizacja muzeów (formy prawne i rodzaje muzeów, organy muzeów, rola organizatora, nadzór nad muzeami, przekształcanie muzeów).
- Muzealia (kategorie zbiorów, zasady i tryb akcesji i deakcesji muzealiów, prawo pierwokupu i pierwszeństwa, prawo do wizerunku muzealiów).
- Ochrona prawna eksponatów wypożyczonych z zagranicy (tzw. immunitet muzealny).
- Pracownicy muzeów (grupa zawodowa muzealników i stanowiska wewnątrz niej, inni pracownicy muzeów, tryb stwierdzania kwalifikacji, etyka muzealna).
Komentarz skierowany jest przede wszystkim do samych muzeów. Według danych Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów (NIMOZ) w Polsce jest 1100 muzeów, w tym 24 państwowe, 36 współprowadzonych, 353 samorządowe i 583 prywatnych (co obejmuje też muzea uniwersyteckie i kościelne).
Zainteresowani komentarzem powinni być także organizatorzy muzeów, a więc przede wszystkim administracja rządowa oraz jednostki samorządu terytorialnego (gminy, powiaty i województwa), a także podmioty prowadzące muzea prywatne.
Komentarz bez wątpienia trafił także do prawników i kancelarii obsługujących muzea. Jest zauważalna tendencja do coraz częstszego korzystania przez muzea z obsługi prawnej, co można wytłumaczyć zwiększającym się skomplikowaniem przepisów i specjalizacją prawa muzealnego. Odbiorcami komentarza mogą być także inne podmioty działające w dziedzinie kultury czy współpracujące z muzeami jak np. kolekcjonerzy sztuki czy domy aukcyjne.
Sektor publiczny
-
ISBN:
978-83-8235-064-7
-
Autorzy:
Adam Barbasiewicz
-
Wysokość:
238
-
Szerokość:
165
-
Grubość:
15
-
Liczba stron:
294
-
Oprawa:
Miękka ze skrzydełkami
-
Rok wydania:
2020
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Ustawy w praktyce
-
Tematyka:
Sektor publiczny
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2020-12-29