Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788375254181
Waga produktu: 0.22 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN

Seria Testy Ogólne i Specjalistyczne z Języka Polskiego jako Obcego Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego jest pracą zbiorową doświadczonych wykładowców, zatrudnionych w ośrodku akademickim, który nieprzerwanie od 1952 roku kształci cudzoziemców z całego świata. Niektórzy z nich uczą się w Łodzi języka polskiego ogólnego, inni przez rok przygotowują się językowo do podjęcia studiów wyższych. Ci drudzy - m.in. kandydaci na studia humanistyczne, prawnicze, ekonomiczne, medyczne, techniczne poznają, obok odmiany standardowej, także specjalistyczną odmianę polszczyzny, zgodną z wybranym kierunkiem studiów.

Teksty i testy zgromadzone w poszczególnych zeszytach serii pomogą uczącym się języka polskiego w różnych jego odmianach rozwinąć kompetencję leksykalną oraz sprawdzić kompetencje w zakresie rozumienia ze słuchu, pisania, czytania, poprawności gramatycznej, komunikacji językowej (od poziomu A1 do poziomu C2).

Każdy zeszyt testów może służyć do pracy w klasie z pomocą nauczyciela, jak też do pracy samodzielnej w domu. Można też przypuszczać, że niektóre z zeszytów będą wykorzystywane jako podręczniki, szczególnie na kursach językowych dla studentów zagranicznych wybierających się na studia w polskich uczelniach lub pragnących podjąć pracę w Polsce. Autorzy starali się. by teksty i zadania testujące sprawności językowe i kompetencję gramatyczno-leksykalną były ciekawe, a praca z nimi zachęcała do dyskusji i refleksji językowej. A także by dawała przyjemność.

prof. UŁ dr hab. Grażyna Zarzycka (redaktor serii)

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Aneta Romańska-Szeląg, Małgorzata Krzanowska

 • Rok wydania: 

  2016

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  120

 • Format: 

  17 x 24

 • ISBN: 

  978-83-7525-418-1

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...