Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788394693909
Waga produktu: 0.464000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Start Polish

Czwarte poprawione wydanie podręcznika Start 1 do nauki języka polskiego jako obcego dla początkujących na poziomie A0-A1 (Survival Polish) zawiera 10 jednostek lekcyjnych i przeznaczone na około 60 godzin lekcyjnych.

Start 1. Podręcznik studenta to materiał do nauki języka polskiego jako obcego dla początkujących. Zakłada pracę metodą bezpośrednią, bez języka ojczystego ucznia. Duży nacisk jest położony na utrwalanie konstrukcji potrzebnych w życiu codziennym oraz trening fonetyczny. Świadomie ograniczono materiał gramatyczny.

WYBÓR NAUCZANYCH TREŚCI

1) Zawartość leksykalna i komunikacyjna:
- Prezentacja w relacjach zawodowych i towarzyskich
- Zakupy
- Zamawianie jedzenia w restauracji
- Zamawianie taksówki, pizzy, biletów
- Rezerwowanie biletów i stolika w restauracji
- Organizacja tygodnia pracy w firmie

2) Zawartość gramatyczna
- Alfabet
- Odmiana czasowników: być, nazywać się, mieć, pracować, iść, jechać, gotować, lubić, kupować, robić, spać, pić w liczbie pojedynczej
- Narzędnik liczby pojedynczej
- Rodzaje gramatyczne rzeczowników i przymiotników w liczbie pojedynczej
- Liczebniki 0-1000
- Zaimki wskazujące
- Zaimki pytajne
- Biernik rzeczowników i przymiotników w liczbie pojedynczej
- Zaimki dzierżawcze
- Miejscownik rzeczowników
- Przyimki z, na, w, do
- Liczebniki porządkowe
- Zdania złożone okolicznikowe przyczyny

SPIS TREŚCI:

LEKCJA 1. Dzień dobry!
LEKCJA 2. Moje biuro
LEKCJA 3. Jestem głodny
LEKCJA 4. W sklepie
LEKCJA 5. Moja praca
LEKCJA 6. Mój tydzień
LEKCJA 7. Która jest godzina?
LEKCJA 8. Miesiące i daty
LEKCJA 9. Mam spotkanie
LEKCJA 10. Weekend

Seria START - poziom A0-A1 - to kompleksowy materiał do poziomie Survival, zawierający:
- podręcznik studenta
- materiały audio
- zeszyt lektora z komentarzem do podręcznika, testami, dodatkowymi ćwiczeniami i grami (do nabycia oddzielnie).
- zeszyt ćwiczeń pełniący funkcję pomocniczą i dodatkową do podręcznika studenta do ćwiczenia i powtarzania materiału w domu. (do nabycia oddzielnie)

Start zakłada pracę metodą bezpośrednią i gwarantuje systematyczne przyswajanie nowych umiejętności komunikacyjnych potrzebnych w sytuacjach życia codziennego.

Dzięki specjalnej konstrukcji podręcznika Start, możliwa jest nauka nowoczesną metodą, zgodnie z którą sprawności komunikacyjne traktowane są w sposób priorytetowy, a gramatyka pojawia się jedynie jako uzupełnienie

Podręcznik start zapewnia lektorowi pełen komfort pracy i pozwala w sposób efektywny nauczyć języka polskiego.

Podręcznik START jest tak skonstruowany, by uczeń w sposób skuteczny i przyjemny przyswoił kolejne sprawności językowe: słuchanie, rozumienie, mówienie, czytanie oraz pisanie, traktując je jednak w sposób odpowiadający potrzebom ucznia na podstawowym etapie nauki. Od początku wprowadza ważne sprawności komunikacyjne, gramatykę traktując w sposób pomocniczy. Przejrzysta budowa pozwala skupić się na najważniejszych problemach, bogaty wybór ćwiczeń gwarantuje dokładne utrwalenie sprawności językowych, a rozdziały podsumowujące pozwalają usystematyzować dotychczasowe wiadomości.

MATERIAŁ AUDIO

Podręcznikowi towarzyszy materiał audio, który pomaga uczniowi oswoić się z językiem w naturalnych sytuacjach jego użycia i rozwija kompetencję rozumienia języka mówionego. Pliki audio do pobrania ze strony wydawcy.

Czwarte poprawione wydanie podręcznika START 1. Co uległo zmianie?

1. Nowoczesna szata graficzna

Idąc wraz z duchem czasu, postanowiłyśmy odświeżyć szatę graficzną STARTu 1. Nowy układ pozwolił uzyskać większą przejrzystość materiału, praca z podręcznikiem pozostaje intuicyjna, a z perspektywy studenta wygodna.

2. Dodatkowe ćwiczenia rozwijające sprawność pisania

Mając w świadomości główne potrzeby studenta rozpoczynającego naukę języka obcego, nadal koncentrujemy się na rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych, ale wprowadzamy ćwiczenia pozwalające uczniowi rozwijać sprawność pisania.

3. Materiały autentyczne

Rozbudowujemy materiał o przykłady prawdziwych dokumentów, z którymi uczeń może zetknąć się w rzeczywistości, aby zachęcić go do otwarcia na komunikację w języku polskim już na wczesnym etapie nauki.

4. Nowe rozdziały

W wyniku dogłębnej analizy materiału oraz realnych potrzeb cudzoziemców uczących się naszego języka, zdecydowałyśmy o wprowadzeniu niewielkich zmian w strukturze rozdziałów. Uznałyśmy, iż na początkowym etapie nauki, potrzeby komunikacyjne studentów koncentrują się wokół sfery zawodowej i publicznej. Z tego powodu lekcję 8 poświęconą rodzinie przeniosłyśmy do podręcznika START 2, gdzie na poziomie A1 uczeń poszerza zakres tematyczny swoich wypowiedzi, a jego kompetencja językowa wzrasta. Rozbudowałyśmy materiał o lekcję poświęconą tematyce instytucji kultury, organizacji czasu wolnego i wyjazdów weekendowych.

5. Odświeżenie materiału audio

Zrewidowałyśmy jakość nagrań, a mając na uwadze komfort pracy studenta, zdecydowałyśmy o zmianie tempa niektórych plików. Pliki audio do pobrania ze strony wydawcy.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Agnieszka Małyska, Kamila Dembińska

 • Dodatki: 

  bezpłatny dostęp do nagrań MP3

 • Rok wydania: 

  2020

 • Numer wydania: 

  4

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  132

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • Poziom: 

  A0-A1

 • Język publikacji: 

  polski

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy

 • ISBN: 

  978-83-946939-0-9

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...