Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788367029537
Waga produktu: 0.690 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nowela

Sprawdź swój polski. Testy poziomujące z języka polskiego dla obcokrajowców z objaśnieniami. Poziom A1-C2 w wersji drukowanej z dostępem do testów interaktywnych online.

W zestawie:

1) książka w formacie A4 zawierająca zbiór zadań testowych (600 pytań testowych z 60 zagadnień);

2) indywidualny kod dostępu do testów interaktywnych na platformie Dzwonek.pl;

3) karta odpowiedzi;

4) komplet arkuszy kontrolnych (specjalne folie do sprawdzania wyników);

5) dostęp za pomocą kodu QR do bazy pytań testowych w formie flipbooka online, umożliwiającej budowanie testów.

Zbiór zadań w postaci testów, których celem jest szybkie określenie stopnia zaawansowania znajomości języka polskiego. Materiał leksykalno-gramatyczny został opracowany w oparciu o standardy wymagań egzaminacyjnych Państwowej Komisji do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego.

Podstawę książki stanowi baza 600 pytań testowych z 60 zagadnień. Są to pytania oparte na technice wielokrotnego wyboru. Z bazy pytań testowych zestawiono 10 przykładowych testów zawierających 60 pytań (Test nr 1 zawiera z każdego zagadnienia pytanie nr 1, Test nr 2 pytanie nr 2 itd.). Po każdym teście zamieszczono klucz oraz objaśnienia do odpowiedzi, aby dowiedzieć się, dlaczego dana odpowiedź jest poprawna, a pozostałe błędne. Jeśli błędy występują najczęściej w pytaniach oznaczonych tym samym numerem, należy powtórzyć testowane zagadnienie, które uczącemu się sprawia najwięcej trudności.

Do każdej książki został dołączony indywidualny kod dostępu do wersji interaktywnych testów na platformie Dzwonek.pl, a także karta odpowiedzi i komplet arkuszy kontrolnych.

Punktem wyjścia przy tworzeniu publikacji było opracowanie zestawu 60 zagadnień gramatyczno-leksykalnych w oparciu o standardy wymagań egzaminacyjnych Państwowej Komisji do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. W ramach każdego zagadnienia przygotowano 10 zadań z czterema odpowiedziami do wyboru, z których jedna jest poprawna. Z powstałej w ten sposób bazy zestawiono 10 testów zawierających 60 pytań każdy (po jednym pytaniu z zagadnienia). Wszystkim zadaniom towarzyszą objaśnienia pozwalające szybko uzyskać informację, dlaczego dana odpowiedź jest poprawna, a pozostałe błędne. Teksty objaśnień umożliwiają także przypomnienie i powtórzenie podstawowych reguł gramatycznych związanych z testowanym zagadnieniem.

Zajrzyj do środka książki "Sprawdź swój polski"

Bogusław Kubiak - autor kilkudziesięciu publikacji na temat metodyki nauczania języków obcych, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa ze specjalnością glottodydaktyka, polonista, anglista i germanista. Ukończył liczne kursy językowo-metodyczne, m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Francji, Danii i Chinach. Pracuje jako adiunkt dydaktyczny w Centrum Językowym Politechniki Opolskiej, gdzie prowadzi zajęcia z języka polskiego jako obcego dla studentów z krajów Europy Wschodniej, Indii oraz biorących udział w programie Erasmus, a także lektoraty języka angielskiego i niemieckiego. Uczył również języka polskiego na Politechnice Pekińskiej i w szkołach polonijnych w Republice Czeskiej.

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Bogusław Kubiak

 • Rok wydania: 

  2023

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  234

 • Format: 

  21,0 x 29,7

 • Poziom: 

  A1-C2

 • Tematyka: 

  język polski jako obcy, testy

 • ISBN: 

  978-83-67029-53-7

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...