-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo C.H.Beck
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Głównym przedmiotem zainteresowania w monografii jest stopa procentowa jako istotny instrument polityki monetarnej, w szczególności niestandardowej jej odsłony, stosowany po wybuchu globalnego kryzysu finansowego. Zasadniczą przyczyną do podjęcia w pracy tej problematyki było szerokie wykorzystanie instrumentu stopy procentowej w niekonwencjonalnej polityce monetarnej.
Zdefiniowana w monografii normalizacja polityki pieniężnej jest procesem zakończenia niekonwencjonalnej polityki pieniężnej we wszystkich obszarach, w których wykorzystywane były niestandardowe i nadzwyczajne instrumenty. Na całokształt normalizacji polityki monetarnej składa się więc: normalizacja polityki stóp procentowych oraz normalizacja polityki bilansowej, a uzupełniająco również normalizacja polityki komunikacyjnej banku centralnego. Normalizacja polityki stóp procentowych – będąca w pracy przedmiotem szczególnego zainteresowania – jest z kolei utożsamiana z procesem zakończenia niestandardowego wymiaru polityki stóp procentowych. Oznacza to, iż w warunkach realizacji przez bank centralny strategii BCI dokonuje się, gdy stopa inflacji zmierza w kierunku ustalonego celu inflacyjnego, a zatem utrzymana zostaje stabilność cen. Normalizacja polityki stóp procentowych może dotyczyć zakończenia niestandardowej polityki stóp procentowych zarówno w sytuacji, gdy utrzymywany jest skrajnie niski, jak i nadwyraz wysoki poziom stóp procentowych, a zatem odbiega on od tego, który uznawany jest za „normalny". W różnych okresach i w różnych uwarunkowaniach poziom „normalny" może być jednak odmiennie interpretowany.
Główne problemy badawcze monografii wyrażają się w pytaniach o istotę, cele i przesłanki normalizacji polityki stóp procentowych, możliwe scenariusze jej wdrożenia, a także mechanizmy związane z realizacją działań normalizujących. Przeprowadzone wnikliwie studia teoretyczno-empiryczne dowodzą, iż problematyka normalizacji polityki stóp procentowych jest zasadniczo nowa i stanowi swego rodzaju lukę poznawczą w badaniach prowadzonych na gruncie krajowym, jak również w znacznym stopniu międzynarodowym. Analizowana w monografii problematyka procesu normalizacji polityki stóp procentowych, jego przesłanek, scenariuszy oraz mechanizmów znajduje rozwinięcie w treści opracowania.
Prawo
-
ISBN:
978-83-8291-412-2
-
Autorzy:
Aleksandra Nocoń
-
Wysokość:
238
-
Szerokość:
165
-
Grubość:
20
-
Liczba stron:
280
-
Oprawa:
Twarda
-
Rok wydania:
2024
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Finanse
-
Tematyka:
Prawo, Akademicka
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2024-06-27