Pierwsza na polskim rynku monografia poświęcona konsumenckiemu prawu do odwołania umowy bez podawania przyczyny.
Rozprawa zawiera kompleksowe i systematyczne wyjaśnienie powstania oraz skutków wykonania tego prawa. Autor konstruuje własną dogmatyczną koncepcję i siatkę pojęciową dla tej instytucji – nazywając je prawem do odwołania umowy oraz w oryginalny sposób wskazuje na jej miejsce w systemie prawa.
Dogmatyczna analiza przedmiotowych zagadnień służy przede wszystkim dla rozstrzygnięcia węzłowych z punktu widzenia praktyki obrotu zagadnień związanych z funkcjonowaniem konsumenckiego prawa do odwołania umowy. W pracy intensywnie dyskutowana jest tematyka konsumenckiego prawa do odwołania w umowach: sprzedaży na odległość, świadczenia usług oraz usług finansowych na odległość, kredytowych (także kredytu hipotecznego), timeshare. Osobno zostały zaprezentowane zagadnienia wpływu odwołania umowy przez konsumenta na umowy powiązane i dodatkowe – przede wszystkim o kredyt wiązany i umowy usług finansowych.
Przy swoich rozważaniach autor wykorzystuje bogatą literaturę obcojęzyczną oraz dokonuje analizy dorobku orzeczniczego TSUE, wykorzystując je dla rozstrzygnięć na gruncie prawa polskiego.
Prawo
-
ISBN:
978-83-8198-265-8
-
Autorzy:
Michał Brożyna, L.L.M.
-
Wysokość:
205
-
Szerokość:
145
-
Grubość:
40
-
Liczba stron:
716
-
Oprawa:
Twarda
-
Rok wydania:
2021
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Monografie Prawnicze
-
Tematyka:
Prawo
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2021-02-03