Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788387388867
Waga produktu: 0.620000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.99 PLN
Wydawnictwo: WAGROS

- Niezawodna pomoc dla uczniów i studentów poszerzających praktyczną znajomość języka francuskiego.
- Słownik przydatny przy pisaniu wypracowań oraz przygotowywaniu się do egzaminów.
- Słownik zawierający nowoczesne słownictwo, spełniający oczekiwania uczniów przygotowujących się do nowej matury.
- 40 bloków tematycznych

Słownik tematyczny, który macie Państwo przed sobą, to pozycja inna niż wszystkie, z jakimi spotkaliście się do tej pory. Powstał on nie tylko z myślą o osobach chcących odświeżyć poznane dotychczas słownictwo, ale przede wszystkim jako pomoc dla uczniów i studentów stale poszerzających i pogłębiających swój zakres wiedzy z języka francuskiego.

Słownictwo zawarte w tym słowniku jest bardzo przydatne przy pisaniu wypracowań, przygotowywaniu się do egzaminu czy też w rozmowach z osobami francuskojęzycznymi.

Osoby wykorzystujące znajomość języka francuskiego w pracy zawodowej znajdą w nim słownictwo z zakresu kontaktów z zagranicznym klientem swojej firmy, poszerzą słownictwo dotyczące życia gospodarczego (bankowość, giełda, cło, ubezpieczenia itp.).

Z pomocą Słownika tematycznego można się przygotować zarówno do podróży zagranicznej, jak i do rozmowy z obcojęzycznym kontrahentem firmy. 466Zestawienie słownictwa zostało przygotowane w sposób tematyczny i obejmuje 40 najczęściej spotykanych tematów. Znajdziemy tu między innymi sytuacje codzienne, tematy społeczne i polityczne, słownictwo z zakresu zdrowia, ochrony środowiska, sportu i turystyki.

Uwzględniono też wyrazy specjalistyczne, środowiskowe i potoczne, zwłaszcza te, które pojawiają się w literaturze, prasie, filmie, radiu czy telewizji.

Opracowując słownictwo do Słownika tematycznego autor kierował się potrzebami szeroko rozumianego użytkownika - osoby, która stosuje język francuski na co dzień.

Może się również zdarzyć, że nie znajdziecie w nim Państwo słów, których szukacie i odniesiecie wrażenie, że można by na wybrany temat zebrać o wiele więcej słownictwa. Z pewnością będziecie mieć rację, ale gdzieś musi zostać postawiona granica zakresu słownictwa. W takim przypadku należy sięgnąć po słowniki specjalistyczne - prawniczy, ekonomiczny czy też techniczny.

W przeciwieństwie do słowników podających wyrazy w kolejności alfabetycznej, słownik ten podaje wyrazy zestawione w sposób logiczny, pozwalający formułować swoje własne wypowiedzi na temat różnych sytuacji z rzeczywistego życia.

TEMATY: CZŁOWIEK, MEDYCYNA. ZDROWIE, UCZUCIA, RODZINA, DZIEŃ POWSZEDNI, ZAKUPY, USŁUGI, JEDZENIE, ŻYCIE TOWARZYSKIE, DOM, MIASTO, RELIGIA, EDUKACJA, NAUKA, OPISYWANIE PRZEDMIOTÓW, LITERATURA I SZTUKA, SPORT, SAMOCHÓD, KOMPUTERY, PRACA, PIENIĄDZE. BANKOWOŚĆ, POLITYKA, KRAJE, WOJNA. POKÓJ, ZIEMIA, ŚWIAT ZWIERZĄT I ROŚLIN i wiele innych

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Mariusz Skoraszewski

 • Rok wydania: 

  2009

 • Numer wydania: 

  1

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  492

 • Format: 

  15 x 21

 • ISBN: 

  83-87388-86-6

 • Stan produktu: 

  lekkie zagięcie okładki (towar bez prawa zwrotu)