Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788381751032
Waga produktu: 0,2 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: POLTEXT

Język niemiecki - Poziom A1-B1. Jak wymówić U Umlaut? Czym różnią się od siebie dwugłoski ei i ai? Na którą sylabę należy akcentować konkretne słowa? Język niemiecki dla polskiego odbiorcy może niekiedy być kłopotliwy w wymowie. Właśnie dlatego autor bestsellerów do nauki języka naszych zachodnich sąsiadów, Stanisław Bęza, opracował ten ponadczasowy podręcznik.

ABC der deutschen Phonetik to pierwsza tak kompleksowa publikacja na polskim rynku z zakresu fonetyki niemieckiej. Skupia się na praktycznej nauce, a więc teorię ograniczono w niej do minimum, kładąc nacisk na różnorodne ćwiczenia.

Książka obejmuje następujące zagadnienia:
- najważniejsze znaki transkrypcji fonetycznej,
- samogłoski,
- samogłoski z przegłosem (Umlaute),
- dwugłoski,
- spółgłoski,
- wymowa niektórych samogłosek i spółgłosek w wyrazach obcego pochodzenia,
- wymowa wyrazów podobnie brzmiących,
- akcent i intonacja.

W książce zamieszczono ponadto przydatny w ćwiczeniach słowniczek niemiecko-polski. Zadania mogą być wykonywane w dowolnej kolejności, w zależności od potrzeby. Niezbędne do nauki wymowy i akcentowania nagranie mp3 możesz pobrać ze strony wydawnictwa, po wpisaniu specjalnego kodu znajdującego się w książce. Nagranie obejmuje wybrane ćwiczenia oznaczone w tekście ikonką słuchawek.

Stanisław Bęza - legenda polskiej germanistyki, autor bestsellerowego Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego, które jest najważniejszym klasykiem polskich podręczników do języka niemieckiego. Studia germanistyczne ukończył w Niemczech, większość życia wykładał w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej i w Instytucie Austriackim. Poza słynnym Repetytorium napisał także kilkanaście innych podręczników do nauki języka niemieckiego, w tym Hören - Verstehen - Sprechen we współpracy z Agnieszką Drummer.

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-83-8175-103-2

 • Autorzy: 

  Bęza Stanisław

 • Dodatki: 

  bezpłatny dostęp do nagrań MP3

 • Rok wydania: 

  2020

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka ze skrzydełkami

 • Ilość stron: 

  80

 • Format: 

  16,5 x 23,5

 • Poziom: 

  A1-B1

Polecamy także