-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Agencja Promocji Zieleni
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Publikacja zawiera praktyczne wskazówki i wzorcowe rozwiązania, które mogą być cenne zarówno dla projektanta, inwestora, jaki i wykonawcy w trakcie przygotowywania inwestycji, jej realizacji oraz na etapie pielęgnowania zieleni przyulicznej.
W publikacji znajduje się także zwięzły katalog roślin przygotowany przez ekspertów ze Związku Szkółkarzy Polskich. Jest to dobór roślin proponowanych do warunków miejskich pasów drogowych i ich otoczenia. Katalog opatrzony jest zdjęciami i piktogramami, charakteryzującymi cechy morfologiczne. Dodatkowo wydawnictwo wzbogacone jest inspirującymi przykładami prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej zieleni przyulicznej.
Niezbędna w pracy:
- urzędników z zarządów dróg i GDDiAK
- urzędników odpowiedzialnych za zieleń miejską z wydziałów ochrony środowiska i komunalnych,
- projektantów miejskich terenów zieleni,
- wykonawców terenów zieleni,
- studentów architektury krajobrazu.
Wydawnictwo składa się z 3 części:
Pierwsza część
Autorstwa Pani Agnieszki Szulc, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz nadzorem nad zakładaniem i pielęgnacją zieleni przy trasach komunikacyjnych. Od 2003 r. pracuje w Zarządzie Dróg Miejskich w Poznaniu, gdzie jest naczelnikiem Wydziału Terenów Zieleni.Ta część publikacji zawiera praktyczne rozwiązania, wskazówki, opisy technologii i ich zastosowań, które na etapie projektu i przygotowania inwestycji są bezcenne dla projektanta, wykonawcy i inwestora. Zagadnienia poruszone w książce będą pomocne w wyborze najwłaściwszych systemów i materiałów.
Druga część
INSPIRUJĄCE PRZYKŁADY prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej zieleni przy ulicach miast. Fotografie opatrzone są obszernymi opisami sytuacji wraz z wykorzystanymi metodami pielęgnacji, małą architekturą i technologiami, jak też z listami roślin zastosowanych w założeniach.
Trzecia część
KATALOG ROŚLIN autorstwa Jana Grąbczewskiego, Jacka Marcinkowskiego, Szczepana Marczyńskiego, Wiesława Szydło. Został podzielony na 5 części, grup roślin: drzewa i krzewy iglaste, drzewa lisicaste, krzewy lisicaste, byliny, pnącza.Specjalnie wybrane z asortymentu szkółek Związku Szkółkarzy Polskich. Dobór był konsultowany i sygnowany przez szkółkarzy i zawiera rosliny dobrze znoszące warunki miejskie.Każda roślina została zaprezentowana za pomocą zwięzłej, piktogramowej informacji: fotografii, sylwetki, cech morfologicznych i warunków siedliskowych, spisu zastosowań w otoczeniu ulic.