Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788367029407
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nowela

Zdam maturę! 2023. Język francuski, egzamin pisemny, poziom podstawowy – w pełni interaktywny podręcznik na platformie edukacyjnej dzwonek.pl, obejmujący zbiór zadań przygotowujących do pisemnej matury z języka francuskiego na poziomie podstawowym w formule obowiązującej od 2023 roku

Materiały i ćwiczenia zamieszczone w zbiorze są dostosowane do wymagań egzaminu maturalnego obowiązujących od 2023 roku. Uwzględniają wszystkie zmiany w formule egzaminu i obejmują umiejętności językowe oceniane na egzaminie pisemnym na poziomie podstawowym. Zawartość zbioru odpowiada strukturze arkusza egzaminacyjnego, który składa się z czterech części:

Część I. Rozumienie ze słuchu (25% sumarycznego wyniku);

Część II. Rozumienie tekstów pisanych (33% sumarycznego wyniku);

Część III. Znajomość środków językowych (22% sumarycznego wyniku);

Część IV. Wypowiedź pisemna (20% sumarycznego wyniku).

Zbiór jest przeznaczony dla uczniów samodzielnie przygotowujących się do matury oraz dla nauczycieli pracujących z przyszłymi maturzystami, niezależnie od realizowanego w klasie programu nauczania. Tematyka tekstów w ćwiczeniach jest zgodna z zakresem tematów określonym w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla III etapu edukacyjnego (podstawa programowa III.1.P). Techniki pracy odpowiadają typom zadań stosowanych w arkuszach egzaminacyjnych. Znajdujące się pod ćwiczeniami słowniczki z trudniejszymi wyrazami i zwrotami ułatwiają rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz umożliwiają wzbogacenie zasobu słownictwa i jego efektywne wykorzystanie do tworzenia własnych wypowiedzi pisemnych. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono ćwiczenia odpowiadające formą i stopniem trudności zadaniom proponowanym na egzaminie maturalnym. Można je wykorzystać m.in. do przeprowadzenia symulacji egzaminu pisemnego. Ponadto w zbiorze zamieszczono również przykładowe arkusze maturalne (wraz z zasadami oceniania rozwiązań zadań, transkrypcją nagrań i informatorem o egzaminie maturalnym z języka francuskiego od roku szkolnego 2022/2023).

Wersja interaktywna podręcznika została osadzona na platformie dzwonek.pl, która umożliwia m.in. edytowanie i rozwiązywanie zadań online, weryfikację postępów w nauce, naukę w trybie self-study jak również organizowanie zajęć dla grup/klas i całych szkół.

Platforma dzwonek umożliwia korzystanie z podręcznika interaktywnego w trybie online w przeglądarce internetowej albo w trybie offline na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych po pobraniu na komputer/telefon/tablet bezpłatnej aplikacji mLibro.

 Funkcje interaktywnego zbioru zadań:

 –  wygodna nawigacja, na którą składa się m.in. aktywny spis treści;

–  możliwość sprawdzenia zadań zamkniętych oraz wyświetlenia klucza odpowiedzi;

–  statystyki dostępne dla każdego zadania zamkniętego oraz statystyki zbiorcze (wynik procentowy, liczba sprawdzeń danego zadania, liczba błędnych odpowiedzi w danym momencie, łączna liczba błędnych odpowiedzi);

–  możliwość wyświetlenia przykładowych odpowiedzi dla zadań otwartych;

–  nagrania z transkrypcjami dostępne na ekranach ćwiczeniowych w części zbioru poświęconej rozumieniu ze słuchu;

–  wirtualna klawiatura z francuskimi znakami;

–  pasek narzędziowy umożliwiający podkreślanie czy podświetlanie tekstu, dodawanie notatek oraz wyświetlenie stopera.

POBIERZ NAGRANIA

Platforma dzwonek.pl umożliwia korzystanie z podręcznika interaktywnego w trybie online w przeglądarce internetowej albo w trybie offline na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych po pobraniu na komputer/telefon/tablet bezpłatnej aplikacji mLibro.

Kod do wykorzystania na cyfrowej platformie edukacyjnej Dzwonek.pl ważny jest przez 1825 dni od momentu aktywacji. Wysyłka kodu drogą mailową nastąpi niezwłocznie po potwierdzeniu opłacenia zamówienia. Kod można aktywować po założeniu konta na platformie Dzwonek.pl, wybierając w zakładce "zasoby" opcję "odblokuj kolekcję" i wpisując kod aktywacyjny w odpowiednim polu. Po zrealizowaniu zamówienia produkty cyfrowe nie podlegają zwrotowi.

Szczegóły treści cyfrowej

 • ISBN: 

  9788367029407

 • Autorzy: 

  Zofia Lis, Hubert Kawa, Krystian Grądecki

 • Liczba stron: 

  196

 • Rok wydania: 

  2022

 • Format pliku: 

  interaktywny podręcznik na platformie edukacyjnej dzwonek.pl

Polecamy także