Wczytuję dane...

Warsztaty jpjo: Skuteczne metody przygotowania do egzaminów certyfikatowych

Warsztaty jpjo: Skuteczne metody przygotowania do egzaminów certyfikatowych

Chcesz podnieść swoje kompetencje i skutecznie przygotować swoich uczniów do egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego? Dołącz do naszego cyklu warsztatów dedykowanych nauczycielom i lektorom! Ekspertki z wieloletnim doświadczeniem poprowadzą inspirujące zajęcia, podczas których dowiesz się, jak efektywnie nauczać pisania, jak przygotować słuchaczy do egzaminu certyfikatowego, a także jak rozwijać kompetencje rozumienia tekstów pisanych. Zyskaj nowe umiejętności, nawiąż cenne kontakty zawodowe i zdobądź imienny certyfikat uczestnictwa! Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma pakiet materiałów i weźmie udział w loterii z nagrodami książkowymi!

 PROGRAM WARSZTATÓW

 9.30 - rejestracja uczestników

 10.00 - 11.30 - Warsztat nr 1

"Pisanie to nie tylko pisanie - jak skutecznie uczyć sprawności pisania na poziomie około B1"- wykład z elementami warsztatów

Prowadzenie: Małgorzata Januszewicz (Pozdrowienia z Polski)

Podczas spotkania opowiem o różnych sposobach pracy z podręcznikiem "Pisz po polsku!". Pokażę, jak korzystać z tekstów z wzornika i jak małym nakładem sił dodawać do nich na lekcji dodatkowe aktywności. Wspólnie z uczestnikami będziemy szukać sposobów na łączenie nauczania sprawności pisania z nauczaniem podsystemów języka: gramatyki i wymowy. Będziemy też dyskutować o trudnościach w nauczaniu pisania na poziomie około B1 oraz zastanowimy się, dlaczego większość uczniów nie chce, nie lubi i boi się pisać po polsku.

Loteria - nagrodą będą podręczniki: "Pisz po polsku" oraz "Uzupełnij luki"

11.30 - 11.50 - przerwa kawowa

11.50 - 13.20 - Warsztat nr 2

Zdaj się na język polski" - jak przygotować cudzoziemca do egzaminu certyfikatowego?"- prezentacja z elementami warsztatu

Prowadzenie: Aleksandra Święcka (Start Polish)

Podczas spotkania zaprezentuję pozycję  „Zdaj się na polski! Podręcznik kursowy przygotowujący do egzaminu certyfikatowego na poziomie B1” (podręcznik i zeszyt ćwiczeń) pod redakcją dr Barbary Łukaszewicz jako pomoc dydaktyczną niezbędną przy zdawaniu egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego. Przedstawię jego zawartość gramatyczną i leksykalną, rodzaje zadań, które ukierunkowują przyszłych zdających i zwracają uwagę na miejsca ważne. Przeanalizuję treści dotyczące polskiej kultury i literatury, których obecność w podręczniku wzbogaca uczących się o wiedzę dotyczącą naszego kraju.

Loteria - nagrodą będzie zestaw: podręcznik + zeszyt ćwiczeń z serii "Zdaj się na Polski"

13.20 - 13.40 - przerwa kawowa

13.40 - 15.10 - Warsztat nr 3

"5 zadań po 200-300 słów i tylko 40 minut na egzaminie (kompetencja rozumienia tekstów pisanych)."

Prowadzenie: Agnieszka Pabiańczyk (EDU&MORE)

Jako lektorka, egzaminatorka, autorka podręczników, podczas 90 minut podzielę się swoją wiedzą, jak przygotować studentów do egzaminu z części – Rozumienie tekstów pisanych w czasach, kiedy czytamy mniej i koncentrujemy się krócej.
Wykonamy kilka ćwiczeń z tekstem, gotowych do wzięcia od razu, nawet bez użycia ksero.
Moja recepta na udaną lekcję i zatrzymanie studenta aż do osiągnięcia przez niego satysfakcjonującego poziomu to 3N – nauczać nie nudzić.

Loteria - nagrodą będą podręczniki: "Polski do słuchania" i "Polski do czytania"

15.10 - 15.30 - czas na pytania do prelegentek, wymianę doświadczeń

Korzyści dla uczestników:

  • Podczas każdego z warsztatów zostaną zorganizowane loterie z nagrodami w postaci książek do nauki języka polskiego jako obcego.
  • Przed wydarzeniem oraz podczas przerw będzie możliwość zakupu publikacji od partnerów wydarzenia w obniżonych cenach oraz otrzymania autografów od autorek.
  • Każdy uczestnik otrzyma torbę z dwiema darmowymi publikacjami branżowymi oraz gadżetami od organizatora i partnerów wydarzenia.
  • Po zakończeniu wydarzenia każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat udziału w warsztatach (warunkiem jest uczestnictwo we wszystkich trzech warsztatach).
  • Podczas przerw uczestnicy będą mogli nie tylko skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatora, ale przede wszystkim nawiązać kontakty zawodowe i wymienić się doświadczeniami w pracy w nauczaniu języka polskiego jako obcego.


Twój udział w wydarzeniu potwierdzimy po zaksięgowaniu opłaty rejestracyjnej w wysokości 15 zł (w czasie trwania wczesnej rejestracji opłata rejestracyjna jest obniżona i wynosi 10 zł). Wpłaty można dokonać online przez system Przelewy24 (przelew internetowy, kartą płatniczą lub BLIK-iem). Na życzenie wystawiamy fakturę VAT. W przypadku rezygnacji z wydarzenia na 3 dni przed jego rozpoczęciem opłata rejestracyjna nie podlega zwrotowi.

Prelegentki

Małgorzata Januszewicz


Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorka językoznawstwa, nauczycielka języka polskiego jako obcego z kilkunastoletnim stażem, egzaminatorka podczas państwowych egzaminów certyfikatowych, twórczyni kanału YouTube „Pozdrowienia z Polski”, autorka podręczników „Pisz po polsku!” oraz „Uzupełnij luki!”.

Agnieszka Pabiańczyk

Współwłaścicielka szkoły Edu&More odpowiedzialna m.in. za programy nauczania, materiały dydaktyczne, rekrutację i współpracę z lektorami.
Współtwórczyni treści na platformy e-learningowe:
polishonlinenow.com
polskijazyk.pl

Członki zespołu autorów:
samouczek “Polski bez problemu” (3 poziomy)
Język polski 2.0 - zastosowanie nowoczesnych technologii w nauczaniu języka polskiego”
Język polski medyczny – interaktywny kurs

Pomysłodawczyni i współautorka:
„Z Polski w świat. Historie wybitnych Polaków” – readers poziom A2+
„Polski do słuchania. Ćwiczenia doskonalące umiejętność rozumienia ze słuchu. Poziom B1”
„Polski do czytania. Ćwiczenia doskonalące umiejętność rozumienia tekstów pisanych. Poziom B1”
„Język polski w biurze. Ćwiczenia dla obcokrajowców. Poziom B1.”
Związki frazeologiczne. (Praca) – interaktywny kurs – 100 związków frazeologicznych

W latach 2014 – 2022 wykładowczyni w IBL PAN – studia podyplomowe: „Glottodydaktyka. Nauczanie języka polskiego jako obcego.” (wykłady m.in.: Kultura i tradycja w nauczaniu jpjo, Profile lektorów i studentów, Testowanie i ewaluacja, Nauczanie pisania na lekcjach jpjo, Nauczanie studentów z Bliskiego Wschodu)
Od 2018 r - posiada uprawnienia do sprawowania funkcji przewodniczącej komisji egzaminacyjnych egzaminu certyfikatowego.
Od 2020 r. – należy do zespołu autorów zadań egzaminacyjnych związanych z certyfikacją (poziomy B2 i C1) 

Aleksandra Święcka

Doktor nauk humanistycznych, polonistka, absolwentka specjalizacji nauczycielskiej, logopedycznej i glottodydaktycznej, adiunkt w Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM, wykładowca na studiach podyplomowych "Glottodydaktyka polonistyczna", autorka publikacji z dziedziny glottodydaktyki i językoznawstwa oraz pomocy dydaktycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, członek zespołu ekspertów PKdsPZJPJO

Partnerzy wydarzenia

NowelaStart Polish Edu&More Pozdrowienia z Polski