-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo C.H.Beck
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Opracowanie najważniejszych zmian obejmujących uszczelnienie systemu podatkowego w zakresie CIT
Wiele z wprowadzonych w ostatnich latach zmian ma rewolucyjny charakter, kształtujący nową rzeczywistość prawnopodatkową dla przedsiębiorców. Niestety liczba i doniosłość wprowadzanych zmian nie zawsze idzie w parze z precyzyjnością legislacyjną, co rodzi wątpliwości w zakresie interpretacji prawa podatkowego i jest przyczyną sporów na linii podatnik – fiskus.
Celem publikacji jest przedstawienie najważniejszych zagadnień dotyczących uszczelniania systemu podatkowego w zakresie CIT. Kluczową wartość prezentowanej publikacji to zestaw najważniejszych zmian prawnych w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych. Poradnik zawiera ponadto zestaw autorskich wzorów dokumentów.
Książka odpowiada na następujące pytania:
- Jakie jest aktualne podejście organów podatkowych i sądów do kwestii tzw. limitowania kosztu zakupu usług niematerialnych (art. 15e ustawy o CIT)?
- Jakie jest aktualne podejście organów podatkowych i sądów do kwestii zaliczania do kosztów podatkowych wydatków z tzw. finansowania dłużnego (art. 15c ustawy o CIT)?
- Jak zmieniły się i jaki jest kierunek dalszych zmian przepisów dotyczących podatku u źródła?
- Czym jest exit tax i jakich przypadków może dotyczyć?
- Jak zmieniło się opodatkowanie spółek komandytowych i jakie są najważniejsze zagadnienia prawne i podatkowe z tym związane; gdzie istnieją wątpliwości interpretacyjne i potencjalne ryzyko sporu z fiskusem?
Najważniejsze zalety prezentowanej książki, dzięki którym szybciej wykonają Państwo swoje obowiązki i rozwiążą problemy z interpretacją przepisów prawa to:
- wyjątkowa aktualność publikacji (omówienie kluczowych nowelizacji z ostatnich 2 lat; od 2018 r. ),
- zbiór kilkuset najnowszych interpretacji indywidualnych i wyroków sądów administracyjnych odnoszących się do zagadnienia związanego z uszczelnieniem systemu podatkowego,
- dokładne i przejrzyste prezentowanie poszczególnych zagadnień,
- wyróżnienie w treści zagadnień ważnych i nowych,
- autorskiej wzory dokumentów z zakresu podatku u źródła.
Nabywając książkę, otrzymują Państwo:
- zebrane w jednym miejscu informacje o najważniejszych zmianach obejmujących uszczelnienie systemu podatkowego w zakresie CIT a w szczególności podsumowanie – oparte o analizę kilkuset interpretacji i orzeczeń – aktualnej praktyki i stanowiska sądów administracyjnych;
- analizę przykładów „z życia", na bazie tego o co pytali podatnicy we wnioskach o interpretacje indywidualne.
Dodatkowo Czytelnicy otrzymają kilka autorskich wzorów dokumentów, w tym:
- Wniosek podatnika o wydanie opinii o stosowaniu zwolnienia;
- Wzory oświadczeń składanych dla celów podatku u źródła (beneficial owner, korzystanie ze zwolnień podatkowych).
Wiele miejsca w książce poświęcono tematowi spółek komandytowych. Jak wiadomo od 2021 r. spółki komandytowe oraz ich wspólnicy działają już w nowej rzeczywistości prawno-podatkowej, w której spółki komandytowe podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym na podstawie przepisów PDOPrU. To sprawia, że prowadząc działalność w formie spółki komandytowej, należy uwzględnić nie tylko fakt podwójnego opodatkowania jej dochodów od 2021 r. ale i szereg innych, istotnych kwestii, które dotychczas nie były w ogóle brane pod uwagę przy prowadzeniu biznesu w ramach spółki komandytowej.
W publikacji przedstawiamy wybrane zagadnienia podatkowe, mające obecnie istotne znaczenie dla spółek komandytowych i ich wspólników. Dodatkowo w publikacji znajdują się wyjaśniania Ministerstwa Finansów w tym pt. „Rok obrotowy spółki komandytowej w związku z objęciem CIT". Dla Czytelnika bardzo wartościowe mogą być przykłady obrazujące zasady opodatkowania komandytariuszy spółki komandytowej, będących osobami fizycznymi, obowiązujące od 2021 r. i wiele innych konkretnych wyliczeń.
Dzięki temu opracowaniu Czytelnik poznaje też czym jest tzw. estoński CIT i czy dotyczy spółek komandytowych. Należy pamiętać, że Estoński CIT jest przeznaczony tylko dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych, tj. dla spółek kapitałowych. Do korzystania z niego nie są uprawnieni pozostali przedsiębiorcy, działający np. w formie spółki komandytowej, spółki komandytowo-akcyjnej, jednoosobowej działalności gospodarczej.
Publikacja porusza następujące zagadnienia:
- Limitowanie kosztu zakupu usług niematerialnych,
- Analiza wybranych usług niematerialnych,
- Koszty bezpośrednio związane z wytworzeniem towaru lub usług,
- Koszty refakturowane,
- Limitowanie a zwolnienie podatkowe dla podmiotów strefowych,
- Licencje,
- Koszty finansowania dłużnego,
- Transakcje podlegające opodatkowaniu,
- Mechanizm rozłożenia podatku na raty,
- Analiza wybranych interpretacji indywidualnych,
- Beneficial owner,
- Należyta staranność,
- Mechanizm pay and refund,
- Odroczenia stosowania nowych regulacji,
- Planowane dalsze zmiany,
- Ważność certyfikatów rezydencji podatkowej.
Podatki
-
ISBN:
978-83-8235-127-9
-
Autorzy:
Joanna Henzel, Marek Wołyński, Mikołaj Jabłoński
-
Wysokość:
238
-
Szerokość:
165
-
Grubość:
11
-
Liczba stron:
214
-
Oprawa:
Miękka
-
Rok wydania:
2021
-
Miejscowość:
Warszawa
-
Seria cykliczna:
Prawo w praktyce
-
Tematyka:
Podatki
-
Wiek:
15-99 lat
-
Typ publikacji:
Książka
-
Data wprowadzenia do sprzedaży:
2021-06-29