Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788376382760
Waga produktu: 0.370000 kg
Wysyłka: Wysyłka gratis!

W książce Rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu w języku polskim jako obcym autorka poszukuje nowoczesnej metody nauczania rozumienia tekstu ze słuchu, co przy dzisiejszych dyskusjach na temat kształcenia językowego, zarówno języka ojczystego, jak i obcego, oraz efektów nauczania jest niezmiernie ważne.

Autorka kieruje swoją uwagę ku kompetencjom.

Powstałe w ten sposób badania łączą dydaktykę języka polskiego jako obcego z językoznawstwem, a szczególnie lingwistyką tekstu, lingwistyką kognitywną i psycholingwistyką. Wyniki swoich badań przedstawia, korzystając ze statystyki i badań socjologicznych.

Interdyscyplinarny paradygmat zyskuje tu nowy wymiar - glottodydaktyka łączy się ściśle z badaniami lingwistycznymi i socjologicznymi. [...]

Rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu w języku polskim jako obcym to znakomita książka, napisana ze znawstwem problematyki, spełniająca wymagania nowoczesnej monografii.

Praca ta stanowi najpełniejsze obecnie na rynku polskim opracowanie, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego kształcenia kompetencji rozumienia ze słuchu.

Może być niezwykle cenną pomocą nie tylko dla lektorów języka polskiego jako obcego, ale też dla polonistów, kulturoznawców i dydaktyków innych języków obcych.

Z recenzji prof. dr hab. Urszuli Żydek-Bednarczuk

Szczegółowe dane o książce

 • Autorzy: 

  Adrianna Prizel-Kania

 • Rok wydania: 

  2013

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  210

 • Format: 

  17 x 24

 • ISBN: 

  978-83-7638-276-0

Polecamy także
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...