Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788387388928
Waga produktu: 0.580000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 7.99 PLN
Wydawnictwo: WAGROS

Praktyczne kompendium gramatyki niemieckiej. Rekcja czasownika, przymiotnika, rzeczownika. 350 ćwiczeń z rozwiązaniami prezentuje w obszerny sposób rekcję czasownika, przymiotnika i rzeczownika.

Książka kładzie nacisk na zjawiska sprawiające Polakom uczącym się języka niemieckiego najwięcej trudności.

Zawiera 350 różnorodnych ćwiczeń na trzech poziomach zaawansowania wraz z rozwiązaniami.

Zawiera obszerne listy ważniejszych czasowników, przymiotników oraz rzeczowników niemieckich wykazujących rekcję.

Pomoże w przygotowaniu do matury na poziomie rozszerzonym, do egzaminów wstępnych na studia filologiczne oraz do egzaminów międzynarodowych.

Każdy uczący się języka niemieckiego - niezależnie od poziomu zaawansowania - spotyka się z problemem rekcji. Jest ona jednym z najważniejszych zagadnień gramatycznych, którego dobre opanowanie w znacznym stopniu przyczynia się do lepszego posługiwania się językiem niemieckim. Znajomość rekcji pozwala na większą poprawność gramatyczną tworzonych wypowiedzi oraz wydatnie przyczynia się do powiększenia poznawanego słownictwa.

W niniejszym tomie „Praktyczne kompendium gramatyki niemieckiej. Rekcja" prezentujemy obszerne listy ważniejszych czasowników, przymiotników oraz rzeczowników niemieckich wykazujących rekcję. Część ćwiczeniową tworzą różnorodne ćwiczenia na trzech poziomach zaawansowania, opatrzone odpowiednio jedną, dwoma lub trzema gwiazdkami.

poziom * zawiera ćwiczenia dość łatwe, ze stosunkowo mało skomplikowanym słownictwem. Czytelnik znajdzie tam odpowiednio wybrane czasowniki, przymiotniki oraz rzeczowniki wykazujące rekcję, z którymi warto zapoznać się już w początkowym okresie nauki języka niemieckiego.

poziom** to zbiór ćwiczeń o wyższym stopniu trudności, zarówno ze względu na budowę gramatyczną zdań, jak i używane słownictwo. W ćwiczeniach tych proponujemy rozszerzoną względem poziomu pierwszego paletę czasowników, przymiotników oraz rzeczowników wykazujących rekcję.

poziom*** składa się z ćwiczeń dla (średnio)zaawansowanych: dla osób przygotowujących się do rozszerzonej matury, chcących studiować lub już studiujących filologię germańską oraz przygotowujących się do egzaminów międzynarodowych. Po prostu dla wszystkich, którzy chcą posługiwać się gramatycznie bezbłędną niemczyzną.

Znajdujące się na końcu rozdziałów ćwiczenia opatrzone czterema gwiazdkami proponujemy potraktować jako ćwiczenia podsumowujące, mające na celu przetestowanie zdobytej już wiedzy.

Prawidłowe odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń podane zostały w kluczu, o którego przydatności nie trzeba nikogo przekonywać.

Oferujemy również alfabetyczne wykazy czasowników, przymiotników oraz rzeczowników wykazujących rekcję przyimkową które mogą Czytelnikowi ułatwić sprawdzenie rekcji nowo poznanych słów.

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  9788387388928

 • Autorzy: 

  Beata Mikołajczyk, Petra Theobald

 • Rok wydania: 

  2011

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  336

 • Format: 

  16,5 x 24

Polecamy także