-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Linguae Mundi
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Program kursu języka polskiego jako obcego z elementami wiedzy o Polsce i orientacji zawodowej został opracowany w ramach projektu Polski no dobry start, realizowanego w latach 2015-2017 przez Fundację Nauki Języków Obcych Linguae Mundi w Warszawie. Projekt zakłada wsparcie procesu adaptacji i integracji społecznej osób dorosłych starających się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce poprzez edukację językową, rozwój kompetencji socjokulturowej oraz przygotowanie do aktywności zawodowej.
W związku z tym, że w okresie trwania projektu najliczniejszą grupę słuchaczy stanowiły osoby rozpoczynające naukę języka polskiego, program obejmuje tę grupę uczących sic i zakłada osiągnięcie przez nich poziomu biegłości językowej A1 według skali ESOKJ1.
Niniejszy program stanowi propozycję modelowego rozwiązania metodycznego, które określa cele edukacyjne, treści oraz strategie dydaktyczne w procesie nauczania języka polskiego w odniesieniu do osób pozostających w procesie preintegracji.
Program uwzględnia wyniki badania potrzeb i kompetencji językowych, przeprowadzonego wśród osób dorosłych objętych ochroną i wsparciem socjalnym Urzędu do Spraw Cudzoziemców, jednak przede wszystkim oparty jest na wieloletnim doświadczeniu Fundacji Linguae Mundi w prowadzeniu kursów językowych, szczególnie kursów języka polskiego dla uchodźców i imigrantów.
Program został poddany ewaluacji na kursach języka polskiego prowadzonych w Fundacji Linguae Mundi w ramach projektu Polski no dobry start. Ewaluację przeprowadzono w trzydziestu jeden grupach zróżnicowanych pod względem kraju pochodzenia słuchaczy, ich pierwszego języka lub języka pośrednika w komunikacji, doświadczenia w nauce jerzyka polskiego, wykształcenia i długości pobytu w Polsce.