Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788365099327
Waga produktu: 0.200000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: Linguae Mundi

Program kursu języka polskiego jako obcego z elementami wiedzy o Polsce i orientacji zawodowej został opracowany w ramach projektu Polski no dobry start, realizowanego w latach 2015-2017 przez Fundację Nauki Języków Obcych Linguae Mundi w Warszawie. Projekt zakłada wsparcie procesu adaptacji i integracji społecznej osób dorosłych starających się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce poprzez edukację językową, rozwój kompetencji socjokulturowej oraz przygotowanie do aktywności zawodowej.

W związku z tym, że w okresie trwania projektu najliczniejszą grupę słuchaczy stanowiły osoby rozpoczynające naukę języka polskiego, program obejmuje tę grupę uczących sic i zakłada osiągnięcie przez nich poziomu biegłości językowej A1 według skali ESOKJ1.

Niniejszy program stanowi propozycję modelowego rozwiązania metodycznego, które określa cele edukacyjne, treści oraz strategie dydaktyczne w procesie nauczania języka polskiego w odniesieniu do osób pozostających w procesie preintegracji.

Program uwzględnia wyniki badania potrzeb i kompetencji językowych, przeprowadzonego wśród osób dorosłych objętych ochroną i wsparciem socjalnym Urzędu do Spraw Cudzoziemców, jednak przede wszystkim oparty jest na wieloletnim doświadczeniu Fundacji Linguae Mundi w prowadzeniu kursów językowych, szczególnie kursów języka polskiego dla uchodźców i imigrantów.

Program został poddany ewaluacji na kursach języka polskiego prowadzonych w Fundacji Linguae Mundi w ramach projektu Polski no dobry start. Ewaluację przeprowadzono w trzydziestu jeden grupach zróżnicowanych pod względem kraju pochodzenia słuchaczy, ich pierwszego języka lub języka pośrednika w komunikacji, doświadczenia w nauce jerzyka polskiego, wykształcenia i długości pobytu w Polsce.

Szczegółowe dane o książce

 • ISBN: 

  978-83-65099-32-7

 • Autorzy: 

  Iwona Lewandowska

 • Rok wydania: 

  2018

 • Rodzaj oprawy: 

  miękka

 • Ilość stron: 

  24

 • Format: 

  21 x 29,7